Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php-n kívül melyik az a nyelv...

Php-n kívül melyik az a nyelv amivel webes programokat lehet készíteni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Bármelyik, CGI-n keresztül.
2012. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 iostream ***** válasza:
0%
Azon túl, hogy az első válasz a helyes, hozzáteszem, hogy amivel SZOKTAK is, az a Java (EE) főleg, ezen túl asp.net, Python, Ruby (on rails).
2012. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy olyan tízen évvel ezelőtt volt olyan elvetemült munkám, amikor Delphi-ben kellett szerver oldali alkalmazást írnom :-D
2012. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem tehát akkor c++ ban is lehetne honlapot készíteni?
2012. nov. 15. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedből úgy gondolom nem igazán vágod a témát ...
2012. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem,de leírnád azt nagyon megköszönném
2012. nov. 15. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy webes kérésre tudjon adni választ a szerver (megadott határidőn belül), gyakorlatilag nyelv független. Illetve annyiban nyelv függő hogy általános prog. nyelvek nincsennek erre kihegyezve, azokkal nehezebb sokkal, de nem lehetetlen.
2012. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 iostream ***** válasza:
6%
A CGI tömören azt csinálja, hogy amikor jön egy kérés a webszerverhez, lefuttatja ami be van állítva (ez ugye lehet egy C++-ból fordított bináris is), és annak a kimenetét (amit a standard outra ír, C++-ban ezt a cout, printf és STDOUT képviselik) visszaadja válaszként.
2012. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Azt hiszem a kérdező ennél kicsit alapabb szinten van eltájolva.

Web oldalt semmilyen programozási nyelven nem tudsz készíteni. A web oldalak HTML és CSS leíró nyelvekben készülnek, mert a böngészők azokat értelmezik. A szerver oldali programok valamilyen feltételek, iterációk alapján dinamikusan generálnak HTML és CSS kódot, amelyeket a webszerver elküld a böngészőnek. De szerver oldalon lehet statikus HTML és CSS kód is, a weboldal tartalmával, ahhoz nem kell semmilyen programozási nyelv.


Mielőtt nagyon szakmailag belém kötne valaki, tudom, hogy nagymértékben egyszerűsítettem, csak próbáltam közérthető lenni.

2012. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!