Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C -ben mire használják a...

C -ben mire használják a struct -ot?

Figyelt kérdés
Nem vagyok C -ből nagy "mester", én C++ -os vagyok, C++ -ban meg nem nagyon használjuk ezt.
2012. nov. 13. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

C++-ban lehet osztályokat írni, inkább azokat használják, nem tudom hogy azokat írtál e már végülis az osztályok elődje a struct.

Egymáshoz összetartozó adatokat raknak egy külön (struct) típusba. Pl Ember típus (egy nyilvántartásba), név, személyi szám, születési dátum attribútumokból állhat például. Ezek az attribútumok külön-külön szintán típusok, pl a név char*, a dátum lehet hogy szintén egy összetett típus (egy struct) év,hónap,nap attribútumokkal, amik már primitív típusokból állnak.

2012. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 iostream ***** válasza:

Az ugye megvan, hogy a struct egyenértékű a class-al C++-ban? Minimális különbség van, a default láthatóságban. Amúgy annyira egyenértékű a kettő, hogy pl. forward deklarálhatsz egy structot class-ként (és fordítva).


Amúgy ugyanarra jó, mint C++-ban egy virtuális függvényekkel nem rendelkező osztály: összetartozó adatok összetartozó kezelése.

2012. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!