Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni egy...

Szeretnék megtanulni egy programozási nyelvet, ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdõ vagyok, és fogalmam sincs a programozás semelyik részérõl... mit érdemes tanulni, ha nem riadok vissza a komoly tanulástól? :D

2012. okt. 30. 20:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Telefonok, táblagépek oprendszerét mivel írják?
2012. okt. 31. 13:46
 12/17 iostream ***** válasza:
86%

A legtöbb okostelefon és táblagép Androidot futtat, ami egy Linux kernelre épülő Java keretrendszer, oprendszer stb. A Linux pedig C kód.

Az iOS egy Unix variáns, a Unixokat szintén C-ben írják.


Régebben menő volt a Symbian (régi Nokia okosabb telefonokon), az C++.

2012. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
És a laptopokat? C? Assembly? C++?
2012. okt. 31. 14:35
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Assembly egy kezdőnek? Ne röhögtess! C, C++ lehet, de inkább a Pythont, a Pascalt vagy a C#-ot ajánlanám. A C# viszont hamar kiesik, mert korlátozottan használható Linuxon.
2012. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ezt már sokan kérdezték elõttem de nem találtam normális választ: - Táblagépen lehet programozni vagy videótvágni?
2012. okt. 31. 19:38
 16/17 anonim válasza:
100%
Táblagépen nem igazán max táblagépre. A videóvágáshoz pedig már több tucat program van Androidos és iOS-es is. Én kezdésnek Pascalt, C-t vagy C++-t ajánlok , de ez tényleg attól függ ,hogy mennyi időt szánsz rá és mit akarsz kihozni belőle!
2012. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 1. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!