Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A hackerek hogyan számítják...

A hackerek hogyan számítják ki a licenszkódok gererálásához használt algoritmust?

Figyelt kérdés

PL. amikor keygent csinálnak

gondolom kell legalább kettő serial de azokból hogyan jönnek rá az algoritmusra?



2012. okt. 13. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Valamennyire hasonlít szerintem ez a visszafejtés a kriptográfiához.
2012. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 algopirin ***** válasza:

Úgy hogy "kiszivárog" mi alapján készülnek a licens kodok....

Teszem azt ha kapsz 2-3 szám és-vagy betűsorozatot szerinted abból hogy lehetne rájönni mi alapján generálták, sokszor van hogy az adott hardware id-hez vagy az alapján generálják, visszafejteni nem igazán érné meg a befektetett energiát, meg nem is igazán lehetne mert "nem értelmes szöveget" kell keresni mint pl. a titkosirásnál.

2012. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
és ha mondjuk nem online ellenőrzi a beütött kódot pl: telepítésnél akkor ebből arra következtethetsz, hogy a programban benne van egy ellenőrző algoritmus, melyet nagy eséllyel vissza lehet fejteni(assembly) mondjuk IDA-val(ott van Pseudo kód is) és el lehet belőle készíteni magadnak is az ellenőrző algoritmust majd egy generálót is ez alapján ;)
2012. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ja, és ezeket az embereket inkább Crackereknek hívjuk(már akik visszafejtenek).
2012. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Debugerrel megkeresik hogy hol ellenőrzi a megadott licenszkódot, assebly nézetbe ellemzik a programkódot, ha túl bonyolult lenne akkor próbálkozni is lehet és nézni debugerrel hogy mit csinál a program melyik gépikódu utasítást hajtja végre melyik után, nézni a memóriakép tartalmát a programnak közbe ha kell. Először visszafejti hogy mi a szabály ami alapján elfogad egy licenszkódot. Ha ez megvan akkor arra kell rájönnie hogy milyen szabály alapján lehet ennek megfelelő licenszkódokat generálni. Kitalál egy algoritmust ami egy ilyen licenszkódot állít elő nem determinisztikusan, egyszerűen fogalmazva véletlenszerűen ha majd nyomkodja a gyerek a generate gombot akkor mindig más és más licenszkódot fog kidobni.


(Csak zárójelbe írom, hogy van rá eset a keygent a készítője még "megfűszerezi", olyan dologgal amiről a felhasználó nem tud, vagyis vírus vagy kémprogram.)

2012. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy csak simán megnézi, h. hova ugrik a vezérlés, ha jó a kód, és simán átirja az exét, hogy mindig ellenőrzés helyett oda ugorjon :D

Bár valószinü, h. ez már nem müködik a mai programoknál, egy sima CRC ellenőrzésen már bukik is az exe..

2012. okt. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 algopirin ***** válasza:

Sok programot meg nem is éri meg túlságosan védeni, jó példa az adobe softwarek, nem hiszem ne tudták volna megoldani komolyabb védelme legyen viszont ahhoz túl bonyolultak 30napos demo alatt bármire is rájöhetne a delikvens úgy meg hiába jó nem fog elterjedni, ha meg tényleg dolgozik vele és pénzt keres akkor mivel jól van árazva megveszik mint egy jó szerszámot csak itt elég utólag is fizetni érte mikor már kitermelte az árát.

Hardware kulcsos megoldásra ott a quark, ok azt is megtörték de úgy meg macerás volt meg nem túl stabil, el is tűnt a sülyesztöben, szóval az se jó ha túl erős valaminek a védelme.

de ez már erősen off gyanús :)

2012. okt. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!