Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játék készítés? (Többi lent)

Játék készítés? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy super mario-hoz hasonló játékot...

Persze teljesen más karakterekkel és kisé másabb történettel.

De a grafika meg páyla hasonló :)

Remélem érthető.

És segítség kellene,hogy-hogy álljak neki?!

Milyen program segítségével?

Illetve ha egyéb segítséget tudnátok nyújtani ezzel kapcsolatban azt nagyon megköszönném!



2012. okt. 1. 21:15
 1/7 ejbenjaro ***** válasza:
58%
Ne vedd zokon, de ha lövésed nincsen, hogy hogy kezdj hozzá, akkor miről beszélünk?
2012. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy megtanulod a game meker program használatát és elsajátítod a hozzá tartozó nyelvet vagy pedig megtanulsz programozni c++ ban és elsajátítod az OpenGL használatát.


Az utóbbi az több éves tanulás míg az előbbi az a leggyorsabb út 2D,3D játék készítéshez szerintem.

Azért a game mekert mondtam más komolyabb engin helyett mert a game meker saját prog nyelve a legkönnyebb(szerintem).


Aztán van egy valamivel lassabb de még gyorsnak mondható út a célod eléréséhez ez pedig nem más mint a python nyelv megtanulása.Azért a python mert könnyű szkript nyelv és a hozzá tartozó pyGame könyvtár fantasztikus.


De ha idővel nem elég neked a 2D játékkészítés tehát szeretnél a 3D programozás felé menni akkor mindenképp a hosszú utat javaslom tehát c++ OpenGL párost.

2012. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a gyors válaszát!
2012. okt. 1. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is a programozás alapjaival kellene tisztában lenni, utána lehet ilyenekben gondolkodni!
2012. okt. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy szerűbb:

1.Tanulj meg minimális Java -t.

2.Tanuld meg az LWJGL (remélem jól írtam le) nevű "függvény könyvtár" használatát.

3.Örülj!

2012. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Neuhauser László ***** válasza:

Nem Mario, de mászkálós (felülnézet)


RPG Maker 2000, vagy 2003, stb


Nézz körül itt:

[link]

[link]


Ezeken találsz linkeket is, jobbnál jobb RPG Makeres oldalakhoz

2012. okt. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz mindenkinek aki "normálissan" állt hozzám illetve a kérdéshez. Azóta már egy nagy alap fps játékot "készítettem" persze elég gyerek grafikával és semmi történettel. Csupán 1 pálya volt ott felvehető fegyverek,töltények stb.. És persze ellenfelek. Saját modellekel készítettem,szerencsére 3ds max és egyéb hasonló animálo programokban jártas vagyok szint úgy a modellezésben is.. Tényleg nagyon köszönöm mindenkinek. Szerintem ha fektetnék bele elegendő időt akkor fél éven belül egy 4-5 órás játékot ,történettel el tudnék készíteni. De sajnos erre időm nem sok van,de igyekszem és persze ismét említem,hogy a grafikai szintje nagyon gyerek cipőben járkál,talán egy 2002es kiadású játékhoz tudnám hasonlítani...
2013. febr. 13. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!