Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Html nyelvet egy egyszerű...

Html nyelvet egy egyszerű WordPaddal tanuljak meg inkább, vagy esetleg valami más, html szerkesztővel?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy egy ilyen html nyelv használatához készült program hogyan működik,de gondolom egyszerűbb lenne vele a szerkesztgetés mint pl egy wordbe való bepötyögetgetés. Ugyanakkor mivel most kezdeném el csak tanulni a html nyelvet,mit tanácsoltok,ne írogassak inkább a wordbe,hogy megjegyezzem a jeleket?


Ha progit ajánljátok,akkor tudnátok nekem html szerkesztő (ingyenes)progit mondani?

köszi a válaszokat


2012. aug. 25. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Wordbe, és Wordpadba csak ne írogassál semmit (volt már vicces sztori, amikor valaki a kötelező programja forrását Word dokumentumként adta be elsőévesként.:) )!


Olyan program kell, ami egyszerű szövegfájlként menti el. jó erre a jegyzettömb is, de sokkal jobb a Notepad++, mert van szintaxiskiemelése. (Kiszínezi a parancsszavakat, és jobban átláthatod.)


Ha most tanulod, akkor inkább egyszerű szövegszerkesztőt használj, hogy tisztában legyél, mi megy a háttérben!

2012. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a wordpad miért nem jó erre a célra?:)

am. köszi,akk. jegyzettömb megfelel erre a célra?

2012. aug. 25. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
emacs vagy vi. de ha nem gondolod komolyan a (web)programozást, akkor notepad++, geany, vagy bluefish.
2012. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 waland ***** válasza:
A wordpad egy egyszerű WISWIG szövegszerkesztő, ezért telepakolja a dokumentumokat mindenféle felesleges formázási adattal. Sokkal jobb valami alap szövegszerkesztő, mint amiket előttem írnak, vagy valami kimondott célprogram, akár a mozilla webszerkesztője, az NVU is.
2012. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondtam, ne a jegyzettömböt használd, hanem a Notepad++-t!
2012. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jójó,köszi ,zöldeztem :)
2012. aug. 25. 19:48
 7/8 tabaki ***** válasza:

A lényeg, hogy olyan programot használj, amely formázatlan szövegként menti a kódodat. A Jegyzettömb már alkalmas lenne rá, de valóban egy kissé fapados. Geany, Notepad++ százszor jobb a HTML nyelvi elemek felismerése miatt.

Szerintem még hasznosabb, ha kifejezetten HTML-szerkesztésre való editort használsz. Nekem linux alatt jól bevált a Bluefish (most látom, hogy Windowsra is van):

[link]

Windowsban szívből ajánlom a magyar Putra Writert, nagyon jó:

[link]

Mindkét rendszeren jól bevált a Java-alapú Arachnopphilia:

[link]

Ez a három progi is ingyenes.


Léteznek kitűnő WYSIWYG szerkesztők is (azt hiszem, pl. a 1stPage vagy az NVU ilyenek), de ezektől őrizkedj, amíg töviről-hegyire meg nem ismered a nyelvet, mert "leveszik a válladról a megértés terhét", cserébe működő, de agyonbonyolított, zavaros kódot kapsz. Ha már érted is, hogy ez micsoda, akkor gatyába tudod rázni, ergo van értelme az ilyen szerkesztők használatának is.

2012. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

értem,nagyon közi :)

ment a zöld

2012. aug. 26. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!