Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » While 1 probléma[python] (? )

While 1 probléma[python] (? )

Figyelt kérdés

Hali

A segítségetekre lenne szükségem, még pedig abban hogy adott egy script, felvázolva

while 1:

[tab]1.script

2.script


Ugye a 2. script nincs a while-ban mert azt nem kell ismételni, csak az elsőt, csak az a baj, hogy ami nincs benne a whileban ergo nem ismétli, azt egyáltalán be sem olvassa, nem futtatja le

Az a baj hogy az a parancs pont az alkalmazás futtató parancsa lenne

az 1. funkció pedig egy f, mivel az if-be nem rakhatom else-nek, mert akkor mindig lefuttatná amikor nem teljesülne az if.

Szóval ez így nem jó

Fontos lenne, még kezdő vagyok, kérlek nézzétek ezt el nekem, én már gugliztam annyit, de sehol sem láttam olyan parancsot, ami a while-ben lenne, a while-nek pythonban zárótag-je sincs, a példa scriptekben mégis vannak a while után parancsok, és azok a leírás szerint nyilván működnek is

Lehet hogy kicsit bonyolult, ha nem értitek leírom még egyszer csak jelezzétek!

Fontos lenne!

Köszi!


2012. aug. 17. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem fut le, mert a while 1 egy végtelen ciklus, azaz MINDIG a benne lévőt ismétli, a végtelenségig.
2012. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 iostream ***** válasza:
Mit szeretnél elérni? Amúgy szokj rá, hogy nem tabot használsz.
2012. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

oké, de attól még meg lehetne oldani?

Mert egyszerűen nem tudom hogy legyen.

2012. aug. 17. 22:44
 4/7 A kérdező kommentje:

És a valós kód(tabok helyettesítve vannak _-el:

import alk

import os

while 1:

_for files in os.listdir("."):

__if files.endswith(".xy"):

___alk.bezar()

alk.indit()


Na és az kéne hogy az alk.indit() is fusson, meg minden egyéb alatta, ne csak a while-elt fájlok

Köszi

2012. aug. 17. 23:18
 5/7 iostream ***** válasza:

De MIKOR fusson? Egy végtelenciklusban fut a kódod közepe, mikor szeretnéd, hogy befejeződjön?


Esetleg így?


import alk

import os

while 1:

_for files in os.listdir("."):

__if files.endswith(".xy"):

___alk.bezar()

_alk.indit()

2012. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A while-t a végtelenségig, az alk.indit()-ot pedig csak egyszer, ergo nem kell a while-ben lenni, de ha nincs benne nem futtatja, sem azt sem mást ami alatta van és nincs a whileban

ami az alk.indit alatt van az viszont csak akkor fut le ha már bezáródik az app, szóval bukta...

2012. aug. 18. 18:42
 7/7 iostream ***** válasza:
Hát nézd. A while örökké fut, hacsak meg nem szakítod. Döntsd el, pontosan mikor akarod elindítani az alkalmazást, ha előtte, akkor rakd a while elé. Jah és ha leállítod az alkalmazást, akkor érdemes kilépni a ciklusból is. break
2012. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!