Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Wikipédia: "Egy memóriacím...

Wikipédia: "Egy memóriacím két részből áll [. ] azaz a memória kétdimenziós. " Most hogy van ez? Én úgy tudom a memóriacímet össze kell adni és a memóriaterület egydimenziós?

Figyelt kérdés

[link]


Pascal-ban foglalkozok ezzel, ott azt tanultam h ha van egy memóriacímem pl $3F45:$000F (szegmenscím, ofszetcím), akkor a Pascal a szegmenscím végét megtoldja egy 0-val és hozzáadja az ofszetcímet (ez alapján ugyanazt a memóriacímet többféleképpen is megadható szegmens:eltolás formában).


A wikipédia azt írja h szegmens:ofszet címben adjuk meg tehát a memória 2 dimenziós, de ez logikátlan. Mi az igazság?


Köszönöm előre is, Üdv


2012. aug. 17. 12:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a címet. "Én úgy tudom a memóriacím szegmensét és eltolását össze kell adni"
2012. aug. 17. 12:15
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem logikátlan, csupán más megközelítés.

Ugye azt nevezik két dimenziósnak, aminek két kiterjedése van, 2 komponenssel adható meg egy pontos helyzet a téren belül.(ez persze így nem teljesen tudományos megfogalmazás, de mindegy)

Itt is ez a helyzet, egy szegmenscím és egy offset-címmel tudsz megadni egy pontos helyzetet a memóriában, tehát ilyen szempontból a memória kétdimenziós. Az már más kérdés, hogy valójában ez egyetlen számmá adódik össze.

2012. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Üdv

2012. aug. 17. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!