Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék még jobb és még...

Hogyan tudnék még jobb és még hatékonyabb programozó lenni? Hogyan tudnék egy ismeretlen feladatnak úgy hozzáállni, hogy elemzem a problémát és megtervezema programot?

Figyelt kérdés

Kérdés a programozó kollégákhoz szól.Sajnos megrekedtem egy szinten és még ilyen nagyobb projektet nem tudtam megoldani,mert ,,elveszek" a projekt nagysága miatt.

Hogyan tudnám azt elérni,hogy bármekkorra a projekt hatékonyan megtervezem az a programot és az algoritmust?

És ha egy teljesen új nyelvet kell megtanulnom és egy teljesen idegen problémát kell megoldanom akkor hatékonyan álljak neki és tudjak haladni.

pl:Java-t tanulom SE-t jövőben tervezem az EE-t is.De teszem azt a cégnél lenne egy projekt C/C++ nyelven és egy totál ismeretlen probléma,akkor hogyan érdemes neki állni?

Hogyan tudnám algoritmizálási képességemet még jobban fejleszteni?


ELTE programtervező szakon vagyok,de úgyérzem megrekedtem egy szinten,szakmám csúcsára akarok jutni.



2012. júl. 24. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rá kell érezzen erre az ember. Nincs egy sablon, amit követni kell a nagy projektek esetén. Ha például ugyan azt a projektet odaadod 3 programozónak, szinte biztos, hogy nem egyformán fognának neki a dolognak. Mondjuk, ez a legfontosabb. Tudj nekifogni valahogy. Legyen egy elképzelésed. Idővel a rutinnal együtt nő a hatékonyság is.

Nekem vannak ismerőseim, akik hiába tanultak 3 évig programozást, egyszerűen annyira nem megy nekik az algoritmikus gondolkodás, hogy egy komplexebb feladatot (amiben már van két for ciklus) már nem tudnak megoldani.

2012. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Figy, még egyetemista vagy, ne akarjál nagy rendszereket tervezni, ismeretlen problémákat megoldani, úgysem fog sikerülni :)


NINCS olyan ember, aki teljesen ismeretlen problémák megoldására tudna komplex, nagyméretű megoldásokat tervezni. Ehhez ismerni kell az adott probléma-kört.


Elmagyarázom, hogy megy ez:

Elvégzed az egyetemet, elhelyezkedsz valami cégnél. Az a cég valami speciális dologgal foglalkozik, pl. adattárház-építés, vagy web-programozás, vagy ipari szoftverek, vagy éppen játék-fejlesztés. Ott először valami senior fejlesztő/architect szoros felügyelete alatt fogsz dolgozni, apró problémákat kell csak kezdetben megoldanod, még segítséget is kapsz hozzá, hogy hogyan fogj neki. Aztán néhány(4-5 de akár 8 is lehet) év alatt, ahogy az adott szakterületen egyre nagyobb domain-specifikus tudást halmozol fel és egyre több projectben vettél részt, úgy egyre komplexebb és komplexebb problémák megoldását bízzák majd rád, míg végül - a tapasztalataid és a szakterület-specifikus tudásod révén - eljutsz oda, hogy már ismered annyira az adott szakterületet, pl. az ipari szoftver-fejlesztést(mondjuk vasútirányítási rendszerekkel kapcsolatos szabványok, követelmények, az iyen rendszerek felépítése, stb.) hogy képes vagy megérteni, felmérni az üzleti igényeket, tudni fogod, hogy egy nagyobb probléma milyen rész-problémákra bontható, azok hogyan oldhatóak meg, képes leszel magas szinten átlátni és tervezni rendszereket.


De ezt csak munka közben fogod megtanulni, az egyetemen soha, mert:

1. nincs rá idő

2. nem is ez a cél, hanem egy olyan tudás biztosítása,

amelyik, bármilyen irányban is mész, egy jó alapot ad

a kezedbe

3. általában olyanok tanítanak, akiknek semmiféle éles

munkatapasztalatuk sincs, azaz fingjuk sincs az

iparágról

2012. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Részben igaza van az előző válaszolónak....de csak részben.


Amivel nem értek egyet:


A 4-8 évvel. A tesóm szoftverfejlesztőként dolgozik, mindjárt két éve de csak az első pár hónapban kísérte szoros segítség meg felügyelet a munkáját. Utána kapott ő is egy részt a végső projektből (mert egy nagy projektet nem egy ember csinál) és meg kellett oldja. Egyszerűen nem éri meg a cégeknek, hogy babusgasság a friss diplomásokat (hisz bármikor otthagyhatják a céget). Max ha előremenőleg 10 évre kötnek szerződést. De ilyen nem erőst van...ha van.

Szóval nem dobnak egyből bele a melyvízbe, de elvárják, hogy minél hamarabb fel tudj fejlődni. Ezért kell tanulni is, és nem csak bulizni az egyetemen.


A másik dolog amivel nem értek egyet:

"általában olyanok tanítanak, akiknek semmiféle éles

munkatapasztalatuk sincs, azaz fingjuk sincs az

iparágról"


Te melyik egyetemen jártál. Lehet, hogy arra igaz. De ahova én járok, ott mindenki megnézheti a tanárok önéletrajzát, amiből kiderül, hogy a legtöbbjük dolgozott legalább pár évet (főleg, hogy régebb a doktori komoly kutatással járt). Sőt, azt is megmondják, hogy melyik tantárgy szükséges egy életre, és melyik csak a vizsgára.

2012. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Te melyik egyetemen jártál"

Az legyen az én dolgom. De:

1. Általában egyetemRE szoktak járni.

2. Egy egyetemre ilyen fogalmazással és helyesírással én nem vennék fel senkit.


"De ahova én járok, ott mindenki megnézheti a tanárok önéletrajzát, amiből kiderül, hogy a legtöbbjük dolgozott legalább pár évet (főleg, hogy régebb a doktori komoly kutatással járt)"

1. Régebben, és nem régebb.

2. Pár év munka, főleg tizenvalahány évvel ezelőtt = p*csafüst. Legalábbis ebben a szakmában.


"De ahova én járok"

Szóval még egyetemista vagy, de te akarod megmondani a frankót. Remélem, nem haragszol, de nem tudom komolyan venni, amiket írsz.

2012. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat.

Igazság az,hogy sokat csúsztam az egyetemmel :(

De dolgozok mellette,csak még tesztmérnökként,fejlesztési babérokra akarok törni a cégnél. :D


Egy újabb kérdés:Hogyan tudom algoritmikus gondolkodásomat fejleszteni?Hogyan tudok hatékonyan programot tervezni?

Miket kell figyelembe venni?Hol tudnék utána olvasni?Tanulni róluk?


Köszi az eddigi válaszokat.

2012. júl. 25. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Na gratulálok, hogy nem tudtál mibe belekötni, ezért alattomosan, hogy valamiben neked is legyen igazad, megpróbálkoztál a nyelvtannal (sajnos satnya próbálkozás).


Mások is használják ilyen alakban a kérdést, hogy "melyik egyetemen jártál?". Hadd ne te döntsd el, hogy melyik a helyes.


[link]


A régebbel talán igazad van.


Igen, még egyetemista vagyok, de írtam is, hogy a tesom már szoftverfejlesztőként dolgozik. Amúgy meg én megeszem a kalapomat, ha valamelyik cég 6 évet babusgassa a munkásait.

Gondolom neked is megvan a phd fokozatod, hogy ennyire lenézed azokat akiknek sikerült megszerezni.


Nem tudsz komolyan venni? Hát én sem téged. Szerintem te csak átbugdácsoltál az egyetemen és azért kellett állandóan melléd állni annyi ideig egy cégnél.

2012. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. Ezzel a gugli linkkel csak magadat égetted be, de nem kicsit. Más dolog az, hogy valaki egy egyetemEN járt egyszer/néhányszor valamilyen célból, és más az, hogy valaki egy egyetem hallgatója, mert akkor az a kifejezés a helyes, hogy egyetemRE jár. Nem is értem, mit keresel te az egyetemen, ha még az anyanyelveden sem vagy képes normálisan írni. Ékes bizonyítéka vagy annak, hogy a magyar oktatás színvonala meredeken zuhan.


2. Ha nem tudod értelmezni, amit írok, az a te problémád. NEM azt írtam, hogy 6-8 évig kell valakit babusgatni, meg minden lépését ellenőrizni, de kb. ennyi időbe kerül az, hogy valaki architect/vezető fejlesztő legyen, természetesen ez függ a szakterülettől is.

Ha valaki ilyen könyvelő/nyilvántartó programokat írogat a munkahelyén, ami a programozó szakma legalja, akkor lehet, hogy 1-2 év is elég, hogy azt higgye magáról, hogy k*rvára profi.


BTW kiváló minősítés van a diplomámban, pedig én még akkor jártam iskolába, amikor téged az érettségin simán megbuktattak volna ezzel helyesírással és fogalmazási készséggel.

2012. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"BTW kiváló minősítés van a diplomámban, pedig én még akkor jártam iskolába, amikor téged az érettségin simán megbuktattak volna ezzel helyesírással és fogalmazási készséggel."


Látatlanban mindenki írhat amit akar.


Eléggé gyerekes, hogy az első válaszomban tartalmilag nem kaptál hibát, és akkor kerestél két helyesírási hibát, amibe beleakadhass. Tényleg kitűnő vagy. Érett férfi. És akkor higgyem el egy szavadat is. Na ne viccelj.


A gyerekes, büszke, nagyképű írásod nem vall egy tanult, bölcs emberre.

2012. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A tartalommal kapcsolatban is voltak megjegyzéseim, de neked értelmezési problémáid vannak. Először tanuld meg érteni is, amit olvasol, aztán gyere vissza.


Egyébként a te firkálmányod viszont pontosan arra vall, aki vagy: egy porbafingó gyerek, aki azt hiszi, ő sz*rta a spanyol viaszt :D

Az lesz vicces, ha majd egyszer téged kell interjúztatnom(mondjuk kétlem, hogy elvégzed az egyetemet, bár a mai színvonal mellett van rá némi esélyed), aztán ott is ilyen nagy pofád lesz :D Hát, azt hiszem gyorsan fel leszel szólítva, hogy zárd be az ajtót kívülről :D

2012. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Srácok plízz a kérdésemre válaszoljatok amit másodjára feltettem.Aztán megehetitek egymást :D:D
2012. júl. 25. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!