Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet összehozni egy...

Hogy lehet összehozni egy programot a modellekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem alatt arra gondolok,hogy például hogy tudom azt megcsinálni,hogy a program elindításakor egy modellezett világot nézzen,és benne tudjon "közlekedni"?


2012. júl. 21. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez már szerintem minimum OpenGL vagy DirectX ismeretekre van szükség. A modellben lévő kamera mozgatásához, kirajzoláshoz, feldolgozáshoz.

Alapvetően, az egyszerű tárgyak kirajzolása, és ezek kezelése még nem egy nagyon nehéz művelet, de egy komplett modell már nem tudom, még nem csináltam ilyet.

De még azt sem írtad, hogy egyáltalán tudsz-e valamilyen GUI képes nyelvben programozni.

2012. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Manapság a kész motorokkal a komplexbb modellek sem olyan nehezek.

Persze le kell őket szépen modellezni, majd beimportálni a 3D világba. Ott el kell készíteni a kamera kezelést (minden motorban ez már ált. meg is van) ééés kb meg is vagy ezzel.

Persze akkor még ott vannak az ütközések stb.... amit kezelni kéne.

2012. júl. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én csak egy sík álló világot szeretnék létrehozni,amiben a játékos tud "repülni".Minden áttud repülni stb.Csak annyi,hogy meg lehessen nézni.
2012. júl. 21. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!