Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a kliens/sze...

Miért nem működik a kliens/szerver programom? Vb. net

Figyelt kérdés

Készítettem egy kliens/szerver programot egy webes tutorial alapján tanulás céljából. A program 1 chat server ahova a kliensek adatot küldenek majd az továbbitja a többi kliensnek! A gond az, hogy ha az egyik kliens bezáródik (nem csak bezárod az X-el, hanem a teljes folyamatot leállítod feladatkezelőben) akkor a szerver a többi kliensel már nem kommunikál erre hivatkozva:

"A művelet nem engedélyezett nem csatlakoztatott szoftvercsatornákon."


Készítettem egy változót ami számolja a klienseket és kiírja, hogy mennyien kapcsolódta, illetve ha kilép akkor kivon belőle 1et és ha pl. 3 kliensből 1 kilép akkor 2-t ír, de adatot nem tud küldeni (ha bezárok mégegyet akkor már csak 1et ír, szóval azt érzékeli, ha kilép mégegy kliens)


A webes tutorial linkje: [link]


Hogyan tudnám ezt megoldani?


2012. júl. 9. 04:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyan megoldásra is gondoltam (bár eléggé amatőr szerintem), hogy mi lenne, ha a kliens kilépése után a szerver újraindulna és újra belépnének a megmaradt kliensek, viszont ezt nem tudom kivitelezni a program újraindítása nélkül (szóval az egész újraindulásnak nem kéne, hogy látszódjon)
2012. júl. 9. 06:13
 2/4 anonim ***** válasza:
C#-os vagyok de mivel .NET-ről van szó, ezért talán tudok segíteni. Nyilván a szerver oldalon tárolod az éppen aktív clientek objektumait egy listában (TcpClient, feltételezem hisz a linked használhatatlan). A csomagküldő metódust rakd try - catch-be (gondolom VB-ben is van hasonló). Amennyiben a futás a catch-be ugrik szedd ki a listából az adott client-et.
2012. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
öröm az ürömben, hogy a linked megjavult
2012. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz! Sikerült megcsinálnom, úgy ahogy mondtad :)!!
2012. júl. 10. 02:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!