Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy Visual Basices programot...

Egy Visual Basices programot ha ráteszem . Net - verzióra akkor futni fog az interneten?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok . Egy chatbotoit írtam (chatbot.5mp.eu) most csak letölteni tudjatok. De én úgy akarom , hogy úgy fusson mint a cleverbot . Lehetséges ?

Válaszokat nagyon köszönöm .



2012. júl. 7. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Megnéztem a programot. Ez már most VB.NET-ben van írva, nem sima VB. Ez a program egy WinForms alkalmazás, így ez nem fut böngészőben. Ahhoz, hogy böngészőben fusson ASP.NET webalkalmazást vagy websiteot kell készítened. Ezt a WinFormshoz hasonlóan lehet készíteni, csak más a UI. Eseménykezelők gyakorlatilag ugyanazok lesznek.


Pár tanács: Nevezd el a vezérlőidet rendesen, jobban érthető lesz a kód, ha nem úgy hívják, hogy Button1, Label1, Label2. És az alkalmazásnévnek sem szép az, hogy WindowsApplication1:)

Ne írj olyan hosszú függvényeket, mint a Button_Click eseménykezelőd. Bár még elég kezdetleges a programod, de majd a jövőben hozz létre osztályokat ami a logikát tartalmazza, és ezt ki is rakhatod külön ClassLibraryba , és így ugyanazt a kódot tudod használni WinFormsból és ASP.NET-ből.

2012. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs , hogy itt értetlenkedek de ez nekem kínai .
2012. júl. 8. 12:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor magyarázd el légyszíves hogy mit értesz azon, hogy ráteszed .NET verzióra?
2012. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A .net verzio nyelvezete egy és ugyan az mint a rendesé ?
2012. júl. 8. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, a VB és a VB.NET nagyon eltérő. De a chatbot 1.25.zip-ben lévő exe VB.NET-es, így nem értem a problémát.
2012. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De én Visal Basic Express 2012 használok
2012. júl. 9. 12:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor az VB.NET lesz.
2012. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hol tudom áttformálni ?
2012. júl. 9. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem .NET-re kell "átformálni", hiszen ez is .NET.

Neked egy másfajta project típus kell: ASP.NET.

File/New/Project/Web/ASP.NET Web Application

2012. júl. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!