Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C-ben van call-hoz hasonló?

Eastwest kérdése:

C-ben van call-hoz hasonló?

Figyelt kérdés

Helló. Pic-et szoktam programozni c-ben. Régebben amikor kezdtem akkor assembly-ben írogattam. Ott volt egy olyan parancs hogy "Call" ez meghívott valamit és amikor az lefutott akkor vissza tért az indulási helyre és futott tovább a program.

Arra lennék kíváncsi hogy c-ben van-e ehhez hasonló?


2012. júl. 3. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nem ismerem az Assembly-t de azt tudom, hogy van egy olyan parancs c ben hogy system() ez c-ben a stdlib.h könyvtárban van.

[link]

(c++-ban az stdlib.h ból cstdlib lesz ezért van a linkelt oldalon az feltüntetve, de sima c-ben a hagyományos stdlib.h kell)

2012. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 iostream ***** válasza:
Az assembly call utasítása annyit csinál, hogy lerak néhány dolgot a verembe, és elugrik a vezérlés a jelölt helyre. Ezt C-ben a függvény mint fogalom helyettesíti, de írhatsz assembly betéteket is, ha gondolod.
2012. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de már megoldottam a dolgot.
2012. júl. 9. 10:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!