Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék c++t könnyebben...

Hogyan tudnék c++t könnyebben tanulni?

Figyelt kérdés

Vizuális típus vagyok, és a 24 órás könybe az 50 oldal körül már elvesztem a fonalat....

Szóval valami olyan érdekelne, ahol folyamatosan írják a kódokat és ha pl ebbe a sorba ezt írom akkor ez történik, stb.

Az alapokat azért megértettem mint, hogy az int main mire jó meg a cout, cin részek, de ezekkel a számolás már nem igazán megy.



2012. júl. 1. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a könyv.
2012. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 iostream ***** válasza:
No, és mire jó az int main meg a cout, cin?
2012. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

iostream

pont ez a lényeg, hogy én nem tudom úgy megtanulni, mint a könyvben.

Szóval az int main: a program mindig itt fog kezdeni.

cout: amit kiír a képernyöre

cin: a beírt szöveget "megjegyzi"


Szóval én csak így tudom megjegyezni, de ha értem akkor semmi gond nincs.

De válaszolhatnál a kérdésre is :)

2012. júl. 1. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Úgy fogod könnyebben megérteni ha nem c++ -al kezded. Kezdésnek java -t ajánlom.
2012. júl. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nem megy könyvből esetleg keress valakit aki elmagyarázza, jobb ötletem nincs :)
2012. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A legkönnyebben úgy fogod megérteni, ha folyamatosan feladatokat csinálsz. Attól még, hogy elolvasol egy könyvet és megérted, nem fogsz tudni programozni az adott nyelven.

Mivel sajnos összeszedett, kezdőknek való, és sok feladatot ritkán lehet találni, ezért javaslok neked valamit.

csharptk.ektf.hu/download/csharp-ekf.pdf

Itt elérhető egy C# jegyzet, amiben viszonylag sok feladat van. Ne zavarjon, hogy ez C#-ra vonatkozik. Ameddig tudod, érdemes csinálni. Én ebből mindent megcsináltam, amikor C#-ot tanultam, és hasznos volt, attól függetlenül, hogy más programnyelveken tudok programozni. A lényeg, hogy már ösztönből jöjjenek az alap dolgok, utána el tudod kezdeni a nagyobb kihívást jelentő tanulást.

Tehát azt javaslom, hogy haladj az anyaggal, a C++ könyv szerint, és csinálgasd közben ezeket a feladatokat ( sőt, ha jól emlékszem, abban is vannak feladatok ). Ne zavarjon, hogy közben más anyag van, csak tekerj a feladatokhoz, és gondolkozz el rajtuk, próbáld megoldani őket, ahogy tudod! Még egyszer hangsúlyozom, egyelőre nem az a lényeg, hogy minél optimálisabb kódot írj, hanem, hogy az alapokon ne kelljen gondolkoznod, ezzel pedig időt pazarolni, hogy pl: "Mégis, hogyan kéne példányosítani ezt meg ezt... nem jut eszembe." vagy éppen, mi is volt az a parancs, ami nekem éppen kéne. Ha sokat kell tökölni valamin, hamarabb megunhatod, ha nem vagy vasakaratú.

Gondolkozz, gyakorolj, KÍSÉRLETEZZ és meglátod idővel javulni fog.

Természetesen magadtól is kitalálhatsz feladatokat. Például a számológép elég népszerű, de ezek általában végesek, és kell az ötlet ehhez is.

2012. júl. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már a láncolt listáknál tartok a könyvben és már 1 hete azt próbálom megtanulni de nem megy.
2012. júl. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 iostream ***** válasza:
Ahogy a hatos mondja: CSINÁLD. Ez pontosan olyan, mint az ácsolás vagy a kovácsolás, az elméletet a gyakorlattal szívod magadba. Csinálni kell, sokat, és akkor rádragad.
2012. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!