Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogy lehet ilyet?

C#-ban hogy lehet ilyet?

Figyelt kérdés
azt szeretném hogy a változókat ne csak 1 formban tudjam használni hiába írom eléjük a public szót form1-ben (public string a, b, c;) form2-ben nem tudom használni ezt hogy lehet megoldani?
2012. júl. 1. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

A c# ban minden objektum, ezért minél előbb felejtsd el a váltózó fogalmát. Tudom furán hangzik ,de ha így közelíted meg sokkal előbb fogod megérteni a nyelvet.


Mind form elemnek, van neve. Vegyünk egy textboxot, a neve legyen box.


Azt mondod ezt akarod beleírni hello. box = hello így nem fog menni mert a box -nak rengeteg tulajdonsága van van magassága szélessége és millió egy dolog.


Szóval valahogy így kéne. box.Text = "hello"; Fejből írtam remélem jól emlékeztem. :)

2012. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké és akkor most nekem mit is kellene írnom form1-be\2-be hogy tudjam használni?
2012. júl. 1. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár most hogy elolvastam még egyszer a kérdést lehet nem jól értelmeztem, rosszul közelíted meg, ha valami bonyolultabb dolgot szeretnél kiírni egy textboxba, akkor nem kívülről kéne irányítani a textboxot, hanem inkább a funkciót kéne kívül rakni a formon kívülre.


Csinálsz egy objektuot, majd az objektumot példányosítod a formben, és úgy használod.

2012. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Írsz egy objektumot, mind2 formben példányosítod külön külön majd az objektumok kommunikálnak egymással. static függvény pl. Ha írsz konkrétumot talán többet tudok mondani a megoldásról.
2012. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt szeretném elérni hogy a form2-ben egy textboxból olvassa ki az értékeket a form1-ben lévő 3 változónak
2012. júl. 1. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Másik megoldást mondok, van 2 formod. Form1 és Form2. Mind két formben van egy textbox, Form2 -ben pluszban van egy változó is.


Form1 forráskódja: [link]

2012. júl. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm sikerült
2012. júl. 1. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!