Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP login/reg utáni auto user...

KoccanóManó kérdése:

PHP login/reg utáni auto user készítés. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Honlapom,(UltraWeb-es) de nem tudom továbblépni...

Eddig ott tartok, hogy van login-oldal, beléptető funkcióval, és ehhez tartozó mysql adatbázis, stb...

Amúgy PHP-ben utazok már vagy 1 hónapja :D Könyvből tanultam, miután a HTML megtetszett és a CSS-t is tudom nagyjából, most a PHP+MySql jön.


Kérdésem az lenne, hogy oldjam meg, hogy regisztráció után minden user-nek el tudjam menteni a beállísait, meg saját üzenetek, hozzászólások, stb.


Válaszokat előre is Köszi :D



#php #programozás #HTML #login-srcipt
2012. jún. 24. 21:15
 1/4 Drone007 ***** válasza:

Ha átgondolod a problémát, akkor ez viszonylag egyszerű.

fog fel hogy mintha különböző űrlapokhoz (beállítások űrlap, üzenetek űrlap, hozzászólások űrlap) különböző adatbázis táblákat (felhasználói adatok, üzenetek, postok tábla) kell rendelned.

A felhasználói login tábla, amelyben a bejelentkezési adatokat tárolod rendelkezik bizonyára egy elsődleges kulccsal. Ezt általában automatikus növekedésű integer-nek szoktuk beállítani, ez az id cella. a több táblában elhelyezek egy id_user cellát, amivel hivatkozhatsz arra akihez az adott tábla adatai tartoznak.

Persze az űrlap adatai mellett egyéb cellákat is érdemes elhelyezni a táblákban pl. hozzászólásoknál postolás ideje, vagy ip address, stb...

Remélem segítettem, sok sikert!

2012. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam... >.<

úgy voltam vele, hogy abba a táblázatba csak az usernaíme meg a password megy.. :P

Köszi a segítséget, megpróbálom :D

2012. jún. 25. 07:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Hú azért itt vannak hiányosságok a php-mysql terén! :):):)

Ezt tökkönnyű pl az üzenet: ott is csinálsz benne egy id-t időt-szöve-és akár ip cím stb stb dolgokat lehet tárolni .....

2012. jún. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, de csak pár hete programozok (hobbi szinten)... De legalább tanulok a hibáimból ^^
2012. jún. 27. 22:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!