Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan adhatom meg a programom...

Hogyan adhatom meg a programomnak, hogy egy bizonyos szó utáni szavat olvasson csak be Visual Basicben?

Figyelt kérdés

Chatbotot készítek csak ezt a trükköt még sok minden más mellet meg kell tanitanom vele :

Az én nevem Dani

Hello Dani

Már azért alakuldat : chatbot.5mp.eu

Ha valamit nem értetek írjátok meg előre is köszönöm .



2012. jún. 22. 20:02
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Először is nem vagyok VB-s,(de az EXCEL VBA helpjéből néztem a dolgokat) :


Először is meg kell határozni annak a szónak a pozicióját ami után következő szót akarod, ehhez használd az "InStr" függvényt : InStr([start, ]string1, string2[, compare])

Gondolom a Te esetedben ez a szó a "nevem" mivel a "Dani"-t szeretnéd megkapni.


Ha megvan a pozicio akkor egy előltesztelős ciklussal "While" megkeresed a pozició urtáni első szóközt. (ez lesz a start pozició - pos1 )


Majd ugyanigy magkeresed a szóköz poziciója utáni következő szóközt vagy a string végét (ez lesz az End pozició - pos2).


Tehát lesz két poziciód (pos1 és pos2) a két pozició közti szöveg kell neked. Ha jól rémlik mid-del tudod kiszedni : Mid(string, start[, length])


Sok sikert.

Üdv.

2012. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tettem hozza de en meg szinte teljesen kezdo vagyok . De koszonom az valaszado gyors reagalasat
2012. jún. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!