Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban szeretném, h a megadott...

Sanzi87 kérdése:

C#-ban szeretném, h a megadott webcím után beolvassa az oldal kódját textboxba, majd a mailcímeket külön textboxba gyűjtse. A beolvasásig sikerült. Reg. Kif. El megszabtam a mail-t is, de h adjam meg neki a másik boxba való csak mailcím másolást?

Figyelt kérdés

private void bevitelgomb_Click(object sender, EventArgs e)

{


string regkif = @"^\w+(\.\w+).(\w+\.)\w{2,6}$";

string regkif2 = @"^\w+(\.\w+)*@(\w+\.)*\w+\.\w{2,6}$";


if (Regex.IsMatch(textBox2.Text, regkif))

{


HttpWebResponse wmr;

HttpWebRequest wb = (HttpWebRequest)HttpWebRequest.Create(" [link]

wmr = (HttpWebResponse)wb.GetResponse();

Stream adatok = wmr.GetResponseStream();

StreamReader sr = new StreamReader(adatok);

string sor;

while ((sor = sr.ReadLine()) != null)

{

textBox1.Text += sor;

textBox1.Text += "\r\n";

Application.DoEvents();

}

}



2012. jún. 6. 21:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem ne magyarázd meg azt, hogy nem értesz a regexhez :) A regex erre való, optimalizált, és gyors, és van esély, hogy egy másik programozó, vagy te sajátmagad 2 hét múlva megérti, hogy mit csinál az algoritmus. Amit te magyarázol, az pedig mindennek az ellenkezője, ennyi.

Egyébként előbb is csúsztattál, a textboxtól nyilván lassul, de a regex még akkor is gyorsabb, mintha a stringeket buzerálod.

2012. jún. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
egyébként meg ird meg a programot, és mérd le, a regex legalább feleannyi idő alatt fog végezni a kereséssel, de az is lehet h még gyorsabb lesz. kár tényekről vitatkozni.
2012. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ez a két gondolatmenet jutott eddig eszembe, de a kérdésemre még nincs válasz.. nekem mindegy, hogy melyik megoldást tudom véghezvinni. Az egyik esetben IndexOf függvényel megkeresem a @... mondjuk, h rendben... de hogy mondom meg neki, hogy annyi karaktert másoljon ki balra, ameddig a :-ig jut illetve jobb irányba annyit amíg a "-ig? ez az én nagy gondom. (pl: "mailto:valaki@mail.hu"):S
2012. jún. 7. 19:15
 14/14 anonim ***** válasza:
regexszel captureolsz, vagy kivonod a " poziciójából a : pozicioját, és azt vágod ki...
2012. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!