Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb programozás...

Melyik a legjobb programozás egy game engine csinálásához?

Figyelt kérdés
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
2012. jún. 5. 14:21
 1/9 zsomkovacs ***** válasza:

Programozási nyelvre gondolsz? C++-ban jókat lehet írni, de pl. C#-ban vagy Dark Basicben is megoldható.


Pontosan milyen játékhoz akarsz engine-t írni?

2012. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek csak egy 2D -set, hogy meglássam, hogy milyen lesz, ha jó akkor 3D -set.

De amúgy most fejeztem be a C -t, hogy megtanuljam az alapokat. C -ben volt néhány kísérletem.

2012. jún. 5. 14:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Mármint a C -t használtam arra, hogy megtanuljam az alapokat.
2012. jún. 5. 14:33
 4/9 zsomkovacs ***** válasza:
Akkor javaslom a C++ és OpenGL (vagy DirectX) megtanulását. A C az egy jó alap, de játékmotorhoz jóval több kell, mint az alapok.
2012. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsomkovacs ***** válasza:

[link]


Az ilyen, játékfejlesztésre kialakított könyvtárak is segíthetnek. Ez pl. C-ben és C++-ban is működik.

2012. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bár a c++ -t sokan javasolják a c++ nem konkrétan játék fejlesztésére kitalált prog nyelv.
2012. jún. 5. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:

C++ ban írd mert magasabb szintű valamivel mint a c.

És sokkal több benne a lehetőség,nagyobb nyelv.


Használd a GTK+ ablakozót ebben létrehozod a buttonokat,ablakot stb.


Használd az OpenGL 3d rendelerésre 2d hez szintén jó ez is de csak ha 2d ben gondolkozol talán tényleg jobb választás lenne az allegró könyvtár mert egyszerűbb.


A hangokra pedig az OpenAL választanán mert ez direkt erre lett kitalálva,a hangokhoz ez a tuti lib.


A fizikai lib is fog kelleni,ha akarsz fizikát a játékba 3d esetén bullet-et ajánlom 2d esetén pedig a box 2d a tuti.


Ha eléggé tapasztalt programozó vagy könyen bele tanulsz ezekbe ha pedig nem vagy az szerintem nyugodtan kezdj bele miután megismerkedtél az OpenGL -el.


Egy ilyen projekt hatalmas tapasztalatszerzési lehetőség.

2012. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bármiben lehet ilyet csinálni, csak megfelelő tudás kell hozzá.

Ez megvan?

2012. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó: szerinted? :D
2012. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!