Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan működnek a 2Ds pálya...

Hogyan működnek a 2Ds pálya generátorok?

Figyelt kérdés
Pl, a 3 különboző pixel van. A kék(víz), a zöld(föld) és a szürke(hegység).

2012. máj. 31. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám, hogy ha adott egy 100x100-as térkép, akkor alapból víz lenne. Először generálnék földet minden 10. pontba és egy másik ciklusban véletlenszerű távolságokra kiterjeszteném a pontok körül azt. Majd a földezet részekre ugyanígy generálnék hegy-pontokat és kisebb mértékkel kiterjeszteném ezen pontok körül a hegyeket.
2012. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 iostream ***** válasza:

Ahogy az első mondja, az is egy elég jó módszer. Minden attól függ, mit szeretnél. Ha szigetes pályát, akkor az első módszere, úgy hogy kisebb eséllyel terjeszted ki a pontokat.


Valamint nem kötelező szabályos helyközönként lepakolni "föld" pontokat, és hegy sem kell mindenhova.

Implementálj le egy ilyet, és kísérletezz a paraméterekkel.

2012. jún. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen szigeteket akarok... inkább tavakat egy nagy "kontinensen". Ennek ellenére már el tudok indulni.


Köszi, járt a zöld ujj.

2012. jún. 1. 11:01
 4/6 Srapnel ***** válasza:

Esetleg kiindulhatsz egy paraméterezett 2d-s folytonos felületből (spline), ahol a paramétereket adó tám- és közbülső pontokat véletlenszerűen választod meg. Sőt, azok darabszámát is. Ez után csak három tartományt kell alkotnod a 2d-s tér értéktartományában. Az alsó tartományba esők vizet adnak, a középső földet, a felső tartomány pedig hegységet. Ez egyben arra is alkalmas, hogy a három kategórián belül további fokozatokat is értelmezz (sekély partvidék, mélytenger, magashegy, dombság).


Ha sok időd van és szereted a kihívásokat, akkor közvetlenül geológiai folyamatokat is modellezhetsz megfelelően egyszerű formában. Hegylánc gyűrődést, eróziót, folyóképződést, domináns szélirányt, déli/északi oldal megkülönböztetést, stb. Ez csak fantázia, utánakutatás és matematikai modellezés kérdése a cél kitűzése mellett.

2012. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Srapnel ***** válasza:
Sőt, van a gyerekkorok kedvenc könyve, az "Ég és Föld", amiben szerintem rengeteg egyszerű ötletet lehetne meríteni, nem mellesleg ez a megoldás szórakoztató is és tanulsz is egy-két dolgot belőle.
2012. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Srapnel ***** válasza:
Ja és olyasmit is hallottam, hogy egy pár száz tagú Fourier-sorral a Föld is előállítható, így akár 2d-s szinuszgörbék összegeivel is próbálkozhatsz, nem feltétlenül Fourier-sorként, hanem azok nemlineáris, véletlen és helyfüggő folytonos paraméterezésével.
2012. jún. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!