Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet ezt megcsinálni...

Hogyan lehet ezt megcsinálni Visual basicben?

Figyelt kérdés

Chatbotot készítek már jól beszél csak bunkó . Azt szeretném megtudni hogyan csinálhatnám meg azt , hogy ha valaki beirja pl :

user "Az én nevem István"

computer "Hello István"

Nem szeretném végig írni Case - val a naptárat ezért valami egyszerű megoldást kérnék.

Válaszokat előre is nagyon köszönöm .



2012. máj. 28. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Megvizsgálod, hogy a beírt szöveg így kezdődik e:"Az én nevem" ha igen akkor, a beírt szövegnek a "Az én nevem " utáni részt a "Hello" string-el összefűzve írod ki.
2012. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ .

Eddig eljutottam de ezt , hogy valósítsam meg .

Mivel ?

2012. máj. 28. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:

én egy külön fileba tenném a robot programját, xml formátumban, a bemenetet tokenekre bontanám, és ez pl igy nézne ki:

* nevem %1

Hello %1!

szóval a nevem utáni szó menne a válaszba. az egy nagyon helyes törekvés hogy nem akarsz case-t használni, ezt paraméterezhető formában érdemes megoldani. a string függvényekre lesz még szükséged

2012. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!