Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás az alapoktól,...

Programozás az alapoktól, honnan kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Korábban foglalkoztam honlapkészítéssel (html, photoshoppal felosztása) ,de nem sikerült nagyon belemélyednem, mindig közbejött valami. Iskolában (info faktos vagyok) 3-4 hónapot vettük a C# -ot de ekkor elég sokat betegeskedtem,lemaradtam, így most nagyon káosz az egész.

A célom, hogy programtervező informatikus legyek. 19 éves vagyok,úgy érzem kicsit le vagyok maradva, szóval nagyon rá szeretnék feküdni a témára, így a nyaramat is ennek szentelném nagyrészt ( és persze utána sem hagynám abba). Kaptam egy könyvet " C# mesteri szinten 21 nap alatt" , sok kritikát olvastam, mi a Ti véleményetek róla ?

Továbbá, tudnátok javasolni könyveket ( jobban szeretek könyvből tanulni ,mint netről, ha lehet választani)vagy oldalakat ahonnan el tudnám sajátítani az alapokat (C#)?

Ha ez megvan, utána mi a következő nyelv ,amibe érdemes lenne belevágni? C++ ,esetleg Java? Milyen oldalak vannak, amiket ha végigböngészek , egy közelebbi rálátást kapok a programozásról ( pl. megértem h miről beszélnek fórumokon , a már programozók )? Szeretném teljesen belevetni magam ebbe a "világba" ,nyílván emellé kell a saját szorgalmasságom is, én csak egy kezdő "lökést" szeretnék kérni.

Ezeken felül érdekel még a weblapkészítés is ,mint a kódolás mint pedig a grafikai része (pl. photoshop). Ezekhez is tudnátok ajánlani könyveket , oldalakat (hallottam ,hogy a magyar könyvek nem a legjobbak, de csak-csak akad 1-2 jó. Ha nincs más jó az angol is .)?

Lényegében, ha most kezdenétek a programozást, hogyan kezdenétek neki? Esetleg pár szakmai jó tanács )

Köszönöm a válaszokat előre


2012. máj. 20. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogtad rövidre. :)


19 pves vagy és még csak most kezded az info faktot? Hogy van ez?

Mert ha, még csak most kezdet akkor maradj a C#-nál, hiszen ezt tanulod a suliban, így (valószínűleg) ebből fogsz érettségizni.


Viszont ha már 19 éves vagy, akkor már lassan vége a középsulidnak nem???


Amúgy 3-4 hónap alatt sok mindent nem tanultak ne félj. A könyvből MAX az első két fejezettel be is éred őket. Esetleg ami a szintaktika mellett átnézhetsz az az alap algoritmusok menete, lényege. Erre van egy jó 1000 éves ELTE-s könyv, hátha meg van a sulid könyvtárában:

[link]


Ha nincs, akkor írj privit 2 e-mailban megtanítalak arra, amit az osztálytársaid ez idő alatt tanulhattak.


Hogy milyen a könyv?

Nem rossz, tényleg érheti nem kevés kritika. Lehet, hogy kezdetben kicsit sok lesz neked, de ki tudja... ha meg vmit nem értesz 2-3x olvasás után se max itt megkérded. :)


Hogy mi legyen a jövőt illetően?

Egyenlőre értsd meg amit a suliban vesztek. Az legyen az első. Ha már te fejezed be a tanár mondandóját, hogy hogyan kell azt az adott feladatot megoldani, na akkor kezdhetsz elmerűlni a könyv többi 19-18 fejezetében.


És ha ez mind megvan, akkor lesznek már ötleteid, céljaid a jövőt illetően.

2012. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Valóban nem sokára vége a középsulinak, jövőre fogok érettségizni ( nyelvi előkészítőre járok,5 évfolyamos).

Holnap megkérdezem a közeli könyvtárakban, hátha megtalálom a könyvet! Az előre hozott érettségik befejeztével pedig neki is látok a C#-nak, ha pedig nem megy ,írok privátot ! köszönöm még egyszer !

2012. máj. 20. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán nem biztos hogy a szísárpon a legjobb elkezdeni, de ha elég szorgalmas vagy akkor az is megteszi. Én Assembly+C kombóval kezdtem az ismerkedést, és azt hiszem az adott egy elég jó alapot a továbbiakhoz. Ha van egy kis időd akkor érdemes ezeket is átnézni készülésképpen, utána nem nagyon tudnak majd olyat mutatni amit ne értenél meg villámgyorsan.
2012. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!