Heló én most álltam neki tanulni ezt az assembly nyelvet meg a PIC-ezést és lenne pár kérdésem amit jó lenne ha valaki le tudná írna?
1 : kapcsolasok.hu/digitalis/61-pic-eget az itt található egység mire használható? ezzel lehet be programozni a PIC-eket vagy külön egységeket kell venni mint pl ez: www.distrelec.hu/pic-k%C3%A9szlet-2-prog...k/microchip/pg164120 mert ezek nagyon drágák
lehet-e ilyen vásárlása nélkül PIC-eket programozni? vagy más módon hozzá kötni a számirtógéphez
előre is köszönöm a válaszokat
www.distrelec.hu/pic-k%C3%A9szlet-2-prog...k/microchip/pg164
"Az ön által keresett weboldal nem található (Hibakód:404)."
Amit elsőnek linkeltél, az egy programozó, vagyis a megfelelő letöltő progival (az oldalon van is egy egész jó) le lehet tölteni az általad megírt és lefordított kódot a PIC-be. Ehhez nem kell más, csak egy soros kábel a számítógéphez és egy másik, ami a PIC áramkörbe vezet a megfelelő lábaihoz. (A kapcsolási rajz bal alsó és a jobb oldala. A jobb oldalon a PIC lábak nevei is ott vannak.) Olvass még utána a letöltőnek a PIC körbe való bekötésének, úgy keress rá, hogy ICSP (In Circuit Serial Programming). Egyszerűbb, mint ha a PIC-et állandóan ki kéne szedni és átrakni egy külön nyákra.
Pl:
Kb. így néz ki bekötve egy programozó:
A bal oldalon a fehér nyák a programozó (valami ilyesmi lesz a tiéd is), a jobb oldali nagy zöld pedig a PIC áramköre. (Persze nem kell ekkora, ez rád van bízva, mit szeretnél csinálni vele.) A csatlakozónál még az is rá van írva, milyen PIC lábakhoz kell elvezetni.
Ha USB-vel akarod, akkor az egy külön történet. Itt találsz némi infót:
De találtam kapcsolást is:
Csak itt először a programozót is fel kell programozni (Merthogy abban is PIC van), szóval a soros égető mindenképpen kelleni fog. (Vagy felprogramoztatod a Chipcad-del, valahol az Üllői út környékén vannak, kb. 100ft-ért égetnek PIC-et.)
Bocs, csak privibe válaszoltam, de ide is kirakom:
Nem tudom, melyikre gondolsz. Ha az USB-sre, akkor azt fel kell programozni, mert egy PIC van benne, az valósítja meg az USB kapcsolatot. (Mivel kicsit bonyolultabb a protokollja az USB-nek, mint egy soros portnak.)
Ha az eredeti linkedben lévő (azt hiszem JDM) programozóra gondolsz, akkor azon nincs mit felprogramozni, az valójában egy illesztő áramkör. Ha megnézed a kapcsolási rajzot, nincs benne semmi, amit fel lehetne programozni. A legbonyolultabb alkatrészei a 78Lxx stabkockák. :)
Szerintem is legjobb a soros portos, az USB-s csak elbonyolítja a dolgot, főleg ha kezdő vagy. Annak idején én is egy ilyen JDM soros programozót csináltam, és semmi gondom nem volt vele. Csak oda kell figyelni, hogy milyen hosszú szalagkábelt választasz (a kapcsolasok.hu oldalon van is róla szó), és hogy a PIC-hez hogyan vezeted oda (ICSP). De ha a PIC programozó-lábait nem használod másra, akkor az is egyszerűsödik.
Itt mondjuk épp azt írják, hogy az USB jobb, de én nem erőltetném. Majd ha belejöttél, ráérsz akkor áttérni.
Amúgy nem tudom milyen PIC-et lehet vele programozni, ennek utána kell járni, de a PIC16 sorozatig szerintem a legtöbbet igen, és valószínűleg újabbakat is, de azt nem tudom. (Már rég foglalkoztam vele.)
Van már teszt áramköröd is, amiben a PIC működni fog?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!