Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi vele a gond? C++

Mi vele a gond? C++

Figyelt kérdés

Bekérek egy N egész számot, és ki kell írnia addig az egész számig a prím számokat egy táblázatban. 3 napja küzdök vele de nem megy légyszives ha valaki tud segítsen, c++ kell írni.


#include <iostream>

#include <stdlib.h>

using namespace std;


int main()

{

int Z, seged, *ertek;



cout<<"kerem az N-erteket amit vizsgalni szeretne"<<endl;

cin>>Z;

ertek=(int*)malloc(Z*sizeof(int));


for(int i=Z; i>=1; i--)

{

for(int c=2; c<i; c++)

{


seged=i%c;

if(seged=0)

{

i=ertek[c];

}

}

}


for(int x=0; x<=Z; x++)

{

cout<<ertek[x]<<endl;

}

system("pause");

return 0;

}

eddig jutottam


2012. máj. 7. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel már olyan sokáig küzdöttél vele (kivételesen) megcsináltam, kommenteket is írtam, hogy tanulj belőle. Sok féle módon meg lehet oldani. Ez egy lehetséges megoldás. Erasztotenész szitájával lenne a leggyorsabb.(Nem úgy csináltam.)

"ertek=(int*)malloc(Z*sizeof(int));" ertek-nek hívod én primeknek a tömböt.

A gondolatmeneted szerint N-ig a prímek száma maximum N. Én ennél pontosabb és kisebb felső becslést adtam egy számelméleti tétel segítségével (prímszámtétel).

2012. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kód: [link]
2012. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Memóriafelszabadítást is illik végezni, dinamikusan foglalt memória esetében,(az előbb kimaradt) bővítettem ezzel: [link]
2012. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!