Meddig lesz használható a c++ nyelv?
És ha lecserélik a prociket, akkor mi van? Már lecserélték párszor, mióta van C++.
Szerintem te nem érted ezt az egész dolgot, ne tanulj C++-t (egyelőre). Tanulj valami mást, ami egyszerűbb, Python például.
Egyetértek.
A programozás maga még sokáig nem fog kiveszni, ez pedig nyelvfüggetlen dolog.
Ha 7 évig tanulsz C++-t utána bármilyen nyelven el fogsz tudni boldogulni, csak pár nap átállás kell.
A magas szintű nyelveknek (ilyen a C++ is) éppen az a lényege, hogy nem számít milyen processzoron fut a végeredmény. A program forrásából (és a járulékos egyéb állományokból) a fordító készíti el a gépi kódot. Vagyis amíg egy adott processzor gépi kódjára tud fordítani a fordító, addig az ezt processzort használó rendszerekre lehet C++-ban kódolni.
De a kérdésed alapján olyan alapismeretek hiányoznak, amik nélkül sem a C++-t, sem más programozási nyelvet nem tudnál hatékonyan használni.
Na és ha nem a olyan procit lesz ami nem a gépi kódot értelmezi akkor csak a fordítót cserélik le?
A kulcsszavakat nem fogják?
Ha van egy működő dolog, miért cserélnék?
Sokkal egyszerűbb lesz a fordítót váltani.
De ahhoz, hogy már ne gépi kód legyen NAGYON SOK idő kell még, hogy elteljen, te már valószínűleg régen nem fogsz élni, mire odáig eljutunk.
De fogok élni.
Mert halott voltam és most itt vagyok. .D
Az első magasabb szintű, fordításos nyelveket, például a Fortrant azért vezették be, hogy ne kelljen mindent gépi kódban írogatni nagyon lassan. Amikor az IBM kidolgozta, akkor eleinte 1:1-hez fordult, de mire kiadták, sikerült ezt 1:20-ra javítani. A nyelvet még ma is használják tudományos célokra, de mióta megjelent a C, azóta a programozók elhagyták. A C++ csak egy bővített C, ami még mindig közel áll a gépi kódhoz, lehet benne biteket tologatni. Minek térjenek vissza az assemblerhez?
Egy másik világ a szkript nyelvek világa, ahol maga a kód fut egy értelmező segítségével. Éppen ez határolja be őket, mert így csak nyílt kódok írhatók, amikbe mások belejavíthatnak, és terjeszthetik... na ne már, mi profitorientáltak vagyunk.
Ott van még a Java is, de még az sem fogjka kiszorítani, mivel van amit C++-ban lehet jobban csinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!