Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mysql többszörözés, táblák...

Mysql többszörözés, táblák felosztása mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

A többszörözés érdekel legjobban mert phpmyadminban nézegetem a mysql állapotot és ezt ajánlja.

Van olyan táblám amiben 140.000 rekord van, és naponta hízik.

Az a legfőbb problémám, hogy van kb: 80 - 100 online tag az oldalamon, és átlag 35 - 50 query van amit nagyon sokallok.

Most nézem át a kódokat és próbálom optimalizálni, de nem tudom pontosan hogy mennyi az amit már soknak lehet mondani pl: rekordok száma, másodpercenkénti lekérdezések száma, stb.

A php optimalizálásban is ha tud valaki jó tanácsokat adni azt nagyon megköszönöm.

Olyanra gondolok hogy pl:

SELECT * FROM ...

helyett

SELECT username, userID, email FROM ...

Így nem kell az egész rekord tartalmát lekérni.

Gondolom ez is gyorsít egy kicsit a lekérdezésen, nem?

Akkor a feltételben nem stringet vizsgálok pl: varchar típust ami ha jól tudom már fulltext -nek minősül, hanem inkább INT típust.

Ha jól tudom ettől gyorsabb a lekérdezés, nem?

Esetleg tud valaki valami jó doksit vagy oldalt ezzel kapcsolatban az jól jönne.



2012. ápr. 6. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, a "select ezkell, meg_ezis, meg_meg_ezis from table ..." határozottan gyorsabb mint a "select *".

Én arra vagyok kíváncsi, hogy miért kell ennyi adatot tárolni - valami online játék?

2012. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egy társkereső, és a felhasználók adatait egy táblában tárolom. Több mint 20 oszlop van. Ez nem probléma?

Vagy osszam fel a táblákat úgy hogy rakjam át az adatok egyik - másik felét egy másik táblába?

pl: user1, user2.

Az user1 -ban lennének az adatok egy része, az user2 -ben meg a másik fele.

Ennek így van értelme?

..és a 'SHOW TABLE STATUS LIKE "users_"' ? Ezzel mi a helyzet?

SELECT count(*) FROM ...

helyett gyorsabb a SHOW TABLE STATUS LIKE "users_"?

2012. ápr. 7. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!