Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megoldásokat kérnénk szépen!...

Megoldásokat kérnénk szépen! Esetleg valami tutorial?

Figyelt kérdés

1. kérdés:

A helyzet a következő, szeretnék fejleszteni egy raktár nyilvántartó szoftvert! Letöltöttem az adatbázishoz egy MYSQL szervert, hogy tudom konfigurálni, hogy több gépről el lehessen érni az adatbázist?

2. kérdés:

Delphi 7-est használok! Feltettem a "mysql-connector-odbc-5.1.10-win32" drivert! El tudom érni az adatbázist, csak azt nem tudom, hogy pl.: szeretnék egy adatot felvinni az adatbázisba, ezt, hogy tudom felvinni? Hogy tudok SQL parancsokat kiadni delphibe? (pl.: egy edit1.text-ét szeretném beírni a táblámba!) Illetve lenne olyan oszlopom, amit a gép automatikusan számolna, pl.: egységár x darabszám! Hogy tudom megoldani, hogy automatikusan kitöltse azt az oszlopot? Előre is köszönöm! Bocsánat a hosszú kérdésért! Még kezdő programozó vagyok!



2012. ápr. 2. 08:15
 1/3 ejbenjaro ***** válasza:

Inkább tutorial, a programot senki sem írja meg helyetted. De talán a helyedben én még félretenném a raktárnyilvántartó programot, és előtte megcsinálnék jópár egyéb, adatbázis alapú, de kevéssé összetett és nagy bonyolultságú projektet.

Link:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem várom el, hogy megírják helyettem a programot! Átnyálazom a linkeket, amit adtál! Köszönöm szépen a segítségedet!
2012. ápr. 2. 09:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha az adatbázis kapcsolat megvan, a sima data component-eken keresztül tudsz SQL-t futtatni.
2012. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!