Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szakképzettség vagy végzettség?

Szakképzettség vagy végzettség?

Figyelt kérdés

Lassan eljön az idő, hogy folytassam a tanulmányaimat magasabb fokú iskolában. Mivel már régebb óta foglalkozom programozással és egyéb dolgokkal a számítógépen, saját magam, és nem iskolában, ezért e-téren szeretném tovább haladni.


De az a gondom, hogy a tanulmányi eredményem szinte szín tiszta 3-as. Nem tudom, hogy így milyen esélyeim vannak főiskolára/egyetemre, ill. hol érdemes folytatni, mert egy munkahelyen nyilván azt nézik meg először, hogy milyen iskolát végeztem, de megfelelő végzettség nélkül is lehet az ember elég tapasztalt nem igaz?!


Mit ajánlotok, van valami tapasztalat hasonló esetről? El lehet helyezkedni jobb végzettség nélkül vagy vágjak bele?


2012. ápr. 1. 21:51
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ezért is ez a kérdésem, hogy végzettség nélkül, de megfelelő szaktudással lehet-e jó munkát találni???
2012. ápr. 2. 19:08
 12/19 anonim ***** válasza:

Na akkor leegyszerűsítve leírom sokadjára hátha megérted:


- Szakképzés semmit nem ér. Csak elvesztegetett idő.


- Hiába tudsz, ha nincs tapasztalatod, bár ameddig nem vettél részt komolyabb projektekben(az nem komolyabb hogy a spanokkal megpróbáltok csinálni egy wow koppincsot amit aztán két nap után feladtok) nem is tudsz valójában programozni.


- Egyetem egy jó dolog ha komolyan veszed, meg ha a normálisabbak közül választasz. Onnan majdnem biztos a munkahely, sőt ha elég jó vagy már egyetem alatt is lesz melód.


De ehhez a színhármas bizu kevés. Szóval rá kell hajtanod nem kicsit. Aztán az egyetemen meg jön 3-4 év vérhugyozós tanulás, és akkor sem biztos hogy sikerül elvégezned.

Szóval döntsd el hogy biztos ezzel akarsz-e foglalkozni, ha igen akkor válaszd ki hogy melyik egyetem a cél, és tegyél érte hogy bejuss oda. Más lehetőséged nem nagyon van.

2012. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Értem. Jövőre átmegyek egy informatikai szakközépbe, és ráhajtok, ahogy csak bírok.


Remélem így még lesz esély.


Ha nem, akkor is még mindig informatikával akarok foglalkozni.

2012. ápr. 2. 19:39
 14/19 anonim ***** válasza:
Már egyre több multis cég jön rá, hogy semmit nem ér az az ember akit felvesznek a 10 jelentkező közül mert neki van a legnagyobb végzettsége.Persze szelektálásnál valamennyire számít, de leginkább az állásinterjún derül ki a tudásod, gyakorlatban
2012. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ez és hogy milyen igaz. Ugyan erre gondoltam. Lehet, hogy van akinek 15 év gyakorlata van programozásban, de egy egyszerű érettségin kívül semmije sincs, viszont sokkal több a tapasztalata, és van olyan, aki 2 éve űzi ezt az iparágat, megfelelő végzettséggel, és nagyon kiváló tanulmányi eredménnyel.


Akkor is a tapasztalatlanabbat választják? Erre irányult a kérdésem igazából!


Én erre céloztam. Lehet önerőböl is fejlődni, de sokkal költségesebb idő, pénz és energia téren.

2012. ápr. 3. 23:22
 16/19 A kérdező kommentje:
Viszont nem származik semmi hátrányod, mert jobban beléd forrnak a dolgok!
2012. ápr. 3. 23:23
 17/19 anonim ***** válasza:

Általában egy meghirdetett állásra elég sok jelentkező van. Mivel az adott cégnek az a célja, hogy a lehető legrövidebb idő alatt a legjobb jelentkezőt találja meg, ezért általában gyors szelektálással szoktak kezdeni.

Rendszerint először az alábbiakat vagy ezek közül valamelyeket veszik figyelembe.


- a pályázat a kiírásnak megfelelően van elkészítve

- a kiírt minimális végzettségnek megfelel-e

- munkatapasztalat

- referenciák


Ha egy céghez sok álláspályázat érkezik be, és igaz, hogy OKJ-s képesítés is elég az álláshely betöltésére, de sok az egyetemi és/vagy főiskolai végzettséggel rendelkező pályázó, akkor általában már első körben kiszórják az alacsonyabb végzettséggel rendelkezőket, ezzel is csökkentve az időt és költségeket. Ha több fordulós (akár 3-4) álláspályázatról van szó, akkor az igen sok költséggel járhat, főleg akkor, ha az egyes fordulókon nem szűrnek ki sok személyt.


Szóval, a végzettség igen fontos tud lenni, hogy ne szórjanak ki már az első körben, vagyis, hogy legalább a beadott pályázatod alapján érdemes legyél arra, hogy egy telefonos elbeszélgetés erejéig felhívjanak vagy személyes interjúra behívjanak, ahol már a szakmai képességeidet is bemutathatod.


Lényeg, hogy elég nagy szerencse kell, hogy végzettség hiányában, vagy alacsony szintű végzettség esetén normális állást szerezz.

2012. ápr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Pj0tr ***** válasza:

Ne hurrogjátok már le a kérdezőt. A programozáshoz elszántság kell, türelem és persze a tehetség sem mellékes. Az iskolák nem készítenek fel a való életre. Ott a legnagyobb projekt a napi 1-2 óra ráfordítással 2-3 hét alatt megírt alkalmazás minimális dokumentációval. Nem ütik a fejed, ha nem megfelelő a felhasználói doksi, vagy fejlesztői dokumentáció. Nem kell azzal foglalkozni, hogy ha használni kezdik a végterméket, akkor kijöhet még hiba, felmerülnek új igények, amiknél nem mindegy, hogy 1-2 nap alatt bele lehet fejleszteni, vagy 2-3 hét, ha szar az alaparchitektúra.

Sajnos a munkavállaláshoz általában kell papír (Nem mindenhol. Van ahol meggyőzi őket a tehetség vagy a referencia.), de az csak egy flag. Van vagy nincs. Nem az számít, hogy summa cum-laude végeztél-e. Ez egy gyakorlati szakma. Viszont ami tudás kell azt nem adja meg egy egyetem sem. Azt neked kell megtanulni. Ez egy ilyen szakma.

2012. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szvsz nem hurrogtam le a kérdezőt.

Én nem azt írtam, hogy diploma nélkül esélytelen elhelyezkedni, hanem azt, hogy iszonyatosan nehéz, és jókora szerencse is kell hozzá.

Egy OKJ-s végzettségű személy önéletrajzát lehet végig sem fogják olvasni, mivel ha több száz vagy akár több ezer pályázat érkezik, azok végigolvasása nagyon időigényes, és még ezeket a pályázatokat össze is kellene egymással hasonlítani.

A magasabb végzettség általában magasabb tudást jelent, és kevés olyan eset van, amikor ez nem így van, persze azért vannak kivételek. Tehát a egyetemi és/vagy főiskolai végzettségű pályázók közül mindig is érdemesebb lesz válogatni, mint az OKJ- végzettséggel rendelkezők közül. Az adott cég így is meg fogja találni a számára megfelelő munkaerőt, ha mégsem, akkor pedig visszatérhetnek utólag azokra a pályázatokra, amiket korábban kiszűrtek.

2012. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!