Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a C?

Miért nem működik a C?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a Codeblocks-ot,hogy tanuljak programozni C-ben.Feltelepítettem,és nem akarja elindítani a kódolást.Ez az üzenet fogad:


"elso.c - Debug" uses an invalid compiler. Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?! Skipping...

Nothing to be done.


A kódolás jó,nem azzal van a probléma.

Olyasmit mondtak nekem,hogy Ubuntun menni fog,de nem lehet megoldani,hogy Windows 7-en is menjen?Vagy esetleg valami más programot tudnátok ajánlani?


2012. febr. 17. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a problémája, hogy nem találja a C fordítót.

Windowsra a Code::Blocks oldalán kettő letölthető variáns is van, ebből az kell letölteni, aminek "mingw" van a nevében, mert ez alapból tartalmazza a fordítót.

2012. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Letöltöttem,de ugyanezt írja ki:S

Azért kösz!

2012. febr. 17. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg inkább DevC++-al.
2012. febr. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Feltelepítettem,de ebben az az érdekes,hogy mikor futtattatni akarom a programot,azon nyomban mikor megnyitom,be is zárja.De legalább látom,hogy kiírja a szöveget,amit beírtam neki,csak rögtön becsukja.

Lehet valahogy ezt orvosolni?

2012. febr. 18. 08:18
 5/7 zsomkovacs ***** válasza:
C++-ban system("pause"). C-ben... Ha mást nem, egy scanf-et a végére írva várni fog egy enter lenyomásáig...
2012. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Működik!Köszönöm szépen!
2012. febr. 18. 15:25
 7/7 anonim ***** válasza:
C-ben is használható a system("pause"), de rendes programozó egy getch()-al intézi.
2012. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!