Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programot írjak JAVA-ban?

Milyen programot írjak JAVA-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig flash-t (AS3) tanulgattam és írogattam benne kisebb játékokat vagy ami csak eszembe jutott.


Ezeket után elkezdtem a java-t tanulgatni. Elolvastam az Agyhullám Java c. könyvet, viszont ahhoz hogy igazán elsajátítsam a nyelvet írnom is kéne benne :D

Viszont fogalmam sincs mit írhatnék jávában.

A grafikus megjelenítése szinte teljesen más, mint flashben, így nem is érdemes a JPG képeket cserélgetve egy flash szintű játékot írni, a 3D-hez pedig kevés vagyok, főleg ha nem is tudok jó magyar nyelvű könyvet ehhez.


Tudtok tippeket mondani, hogy mit érdemes írni? Esetleg ha van saját ötleteket, csak nem akarjátok egyedül írni akkor közös projektbe is részt vehetek.


Köszi a segítséget.



2012. jan. 14. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A java webservicek írására meg talán mobilos appok készítésére jó máshova és másra vannak sokkal jobb megoldások. (Bár már a webservicere is, de a sok java programozót sz*rják magukból az egyetemek)
2012. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Minecraft nevű játékot is JAVA-ban írták. Nézz utána.
2012. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hogy a Minecraft-ot hanem az IL-2 Strumovik egy részét is.
2012. jan. 14. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg egyszerű kis 2D-s játékokat írhatsz benne, ehhez tudom ajánlani ezt a libet: [link]


Vagy bármilyen GUI-s appot csinálhatsz, ami eszedbe jut. Pl.: könyv/CD adatbázis kezelő programot (amibe fel lehet vinni az otthoni CD-ket vagy könyveket, stb...)

Vagy akármit.


Én sima "konzolos" programokat is írogattam benne a file darabolótól kezdve a mini webszerverig.

2012. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2: Meg is van a gépigénye, a szervernek meg főleg. Az, hogy valamit megírnak valamiben nem biztos, hogy azt jelenti h az a legoptimálisabb választás. :)
2012. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!