Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » /C/ hogyan irjuk meg olyan...

/C/ hogyan irjuk meg olyan feladatokat amik ugy szolnak, pl. irjon programot ami addig olvas be karaktereket amig nem adjuk meg az X -et?

Figyelt kérdés

Ez igy helyes,kezdo szintu megoldas,

Irjon progit ami addig olvasbe karaktereket amig nem adjuk meg az X -et,majd a vegen irja ki hanyszor szerepelt az A betu a beolvasottak kozott.

A kerdesem hogy nem all meg rogton a beolvasas pedig megadtam az X -t ,csak akkor ha az entert lenyomom akkor ertekeli ki hogy megadtam e vagy nem.



#include <stdio.h>

#include <string.h>

#include <stdlib.h>


#define konstans 'A'


int main(void)

{


char b;

int szamlalo=0;


printf("Adjon meg betuket, az 'X' jelzi a veget \n\n");



while(b != 'X'){

scanf("%c",&b);


if (b ==konstans){

szamlalo++;


}

}


printf("\n A betuk szama: %d\n",szamlalo);


return 0;

}


2011. dec. 29. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem:

Beírod 'X'-et.

NEM nyomtal entert.

nem érted hogy miért nem áll meg.

Nyomsz entert.

Megáll.


Ha ez helyes, akkor:

Igen csak enter után tudja kiértékelni, mert amig nem nyomsz entert addig nincs "elküldve" a programodnak a bemenet, azt még vissza tudnád törölni.

Ha én értem rosszul:

PLS pontosíts a kérdéseden :)

2011. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ugy volt megadva a feladat,hogy addig ker be szamokat míg nem adsz meg egy X -t.


A futatasnal irok ossze-vissza mindent majd nyomok egy entert.......ha az osszevisszasagban szerepelt egy X akkor megall a progi ha nem ujra keri be a szamokat.


es arra lettem volna kivancsi,hogy letezik e olyan,hogy gépelem a betuket /de nem nyomok entert/es X-t nyomtam le akkor azonnal megall a progi.

Vagy ilyesfajat egy tombe kene,hogy gepelem a betuket es minden egyes karakter egy tomb elemenek az erteke lessz es ha valmeik tomb x akkor megall....

2011. dec. 29. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:

nah, ez esetben olyan nincs amit te szeretnél.

Szar a gépelés folyamata alatt a program nem tudja te miket írtál be ( még az aktuális sor legelső karakterét se )

Amikor ENTER-t nyomsz, akkor kapja meg az egészet, és ő feldolgozza ahogy te megirtad

2011. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vannak ilyen "getchar" féle bekérések, amik után nem kell entert nyomni, ott minden karakter lenyomásnál ellenőriztetheted, hogy x-et nyomtál e, csak nemtom sima C-ben milyen parancs van erre.
2011. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na meg is van. A "getche" utasítás nem kér entert karakter leütésnél.


A példa program meg így néz ki: [link]

2011. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!