Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelven íródtak...

Milyen programnyelven íródtak az iGO8 navigációs program data. Zip-jében lévő ui fájlok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 20:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, a zip z betűjét kis z-vel írtam, de mivel pont után áll, gondolom, a pontot a mondat végének, a z-t egy új mondat kezdetének értelmezte a program, ezért változtatta nagy betűre.
2011. dec. 25. 20:07
 2/7 anonim ***** válasza:
semmilyenben. Adatfile.
2011. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj, de én úgy gondolom, hogy az bizony valamilyen programnyelven (programozási nyelven) íródott.

Egy sort idézek az egyik ui fájlból:


<CHECKBOX xxx x=206 y=175 z=0 bmp="$4scr_MapInfo.bmp#2" text="" font="tahoma" fontsize=9 fonttype=bw clicked_coloring=1 align="CENTER+3" valign="BOTTOM-2" var=vPmapPinfo onrelease='run sc_setBrowseMapPop'>


Ez bizony egy parancssor. És csak akkor tudom megfejteni hogy éppen mire utasítja a programot, ha ismerem a programnyelvet. Ezért kellene tudnom, hogy milyen programnyelven íródott: Perl, vagy Pascal, vagy C++, esetleg Python, netalán Visual Basic, talán Fortran vagy Delphi, vagy Cobol, vagy talán más.

2011. dec. 26. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod.

Ez nem "parancssor" (szó jelentésével tisztában vagy? ugye, hogy nem.), ez egy paraméter-sor egy leíróban maximum.

A "programozási nyelven" megírt program ezt olvassa és értelmezi, kb. mint egy XML-állományt.

A felépítése leginkább a html-hez közelít, ami megint csak nem "programozási nyelv", hanem leíró.

Sz'al adatfile, törődj bele.

2011. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Talán igazad van. Én tényleg nem értek hozzá, ezért kérdeztem. De ha ez nem parancssor, hanem csak egy paraméter-sor, akkor az lenne a kérdésem, hogy ez milyen nyelven íródott?

Az általam idézett sor azt tartalmazza, hogy ha a GPS kezelője rábök a képernyőn egy meghatározott ikonra, akkor ennek következtében mi történjen. Csakhogy aminek történnie kellene, az nem történik meg, és azt akarom kideríteni, hogy miért? De amíg nem tudom, hogy melyik utasítás mit jelent, addig nem tudom feltárni a hiba okát.

Tehát ha ez nem is egy parancssor, hanem csak egy paraméter-sor, akkor is valamilyen utasításkészlet alapján történt a felépítése, és ezt az utasításkészletet valamilyen programozási nyelv tartalmazza.

2011. dec. 26. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen nyelven, milyen nyelven. Az iGO saját belső script-nyelvén.

És nem, ezt nem tartalmazza "programozási nyelv".

Ezeket a paramétereket olvassa és értelmezi a program. Hogy mit és miként, milyen szintaxissal, milyen értékekkel, stb., ez a programtól (esetünkben az iGO interpreterétől) függ. Tudomásom szerint nincs publikus SDK az iGO cuccokhoz, úgyhogy marad a visszafejtés a meglevők alapján.

2011. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt hiszem, sajnos igazad van. Azért sajnos, mert nem jutottam közelebb a megoldáshoz.

De tényleg köszönöm, mert legalább tudom, hogy merre orientálódjak.

2011. dec. 26. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!