Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Automata fájlfrissítő (? )

Automata fájlfrissítő (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok

Abban kérnék segítséget, hogy hogy lehetne megoldani

(Lehetőleg C#-ben, de nem muszáj)egy olyan programot, ami egy tárhelyről ellenőrizné a mappában lévő adatokat(abban a mappában amelyikben van)és ha eltérést vagy hiányzó fájl-t találna azt frissítené a tárhelyről

Nem is hogy kezdő vagyok, de épphogy csak ismerkedek a programozással, úgyhogy ha hülyeséget kérdezek vagy esetleg nem értem mire gondoltok akkor bocsánat, de tényleg nem vagyok valami nagymester :)

Köszönöm! :)


2011. dec. 12. 18:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és az automatát úgy értem, hogy amikor elindítjuk az exe-t lehetőleg, egyből elkezdje frissíteni/ellenőrizni a fájlokat, de ha így nem megoldható/nehéz akkor megfelel természetesen enélkül is
2011. dec. 12. 18:18
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha sok fájl van a progihoz akkor érdemes megoldani, azt, hogy egy szövegfájlba berakod a fájlok neveit és méreteit, vagy ami alapján azonositod a fájlaidat (pl. crc32, vagy egyébb). Ha ez megvan akkor a programod első lépése, hogy letölti ez a kis fájl és e fájl segitségével eldönti, hogy melyik azok a fájlok amiket frissiteni kell. (Lásd ESET adatbázis frissités, az is ilyen módszert használ).


Ha csak egy két file van amit frissiteni kell akkor elég a méretet nézni (vagy a dátumot) és az alapján dönteni a frissitésről.


Már csak a fáj letöltését az internetről kell megoldanod :

[link]


Sok sikert.

Üdv.

2011. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ejbenjaro ***** válasza:
Regisztráljál egy Dropboxot és meg van oldva a problémád :) ( [link] )
2011. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem olyan kéne ami egy tárhelyről töltene le akár több száz fájl-t is, de elvileg csak 200 körül lenne a fájlok száma,vagy kicsit több :)
2012. jan. 20. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Már elkészített SVN verziókezelő rendszer nem jó?

Leírás:

[link]

2012. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyedi kellene :)

Egy játékszoftverhez kellene :)

2012. jan. 20. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!