Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ékezetes karakterek C++,...

Ékezetes karakterek C++, hogyan lehetne vele dolgozni?

Figyelt kérdés

Programozás beadandó feladatot csinálnék, de az ékezetes karakternék elakadtam. A feladat:


( Vers-magánhangzó-számolás: : Kérjen be a program a felhasználótól egy tetszőleges

versszakot (max. 8 sor), majd állapítsa meg, hány magánhangzóból , ezen belül hány magas

hangrendű magánhangzóból áll a versszak. Írja ki darabszám szerint is őket! )


Megtudom írni a programot, avval nincs probléma.


A problémám a következő:


setlocale(LC_ALL,"Hun") parancs csak azokat a karaktereket jeleníti meg amiket a forráskódon belül megadok, pl cout<<"Helló Világ"; ezt megjeleníti. Viszont, ha egy szöveget beviszek, magyarul a verset, amibe ékezetek vannak pl: "Tóth Gyula bádogos és Vízvezeték szerelő" <- Ez után ezt kiiratom, akkor már nemtudja kiíratni ezen belül az ékezetes karaktereket.


Viszont ha ezt a parancsot adom meg:


setlocale(LC_ALL,("Hun.1250")) <- akkor kitudja íratni a karaktereket amiket beviszek, és újra kiiratom, de ez viszont már nemtudja megjeleníteni, azokat amiket a forráskódon belül megadok ékezetes karaktereket.

Ezzel nem is lenne probléma, mert max nem írnék olyan sort amibe ékezet lenne a forráskódon belül. De a későbbiekben amikor megkeresném, hogy van-e a sorba 'á' karaktert, már nem tud vele dolgozni ...


Googleba sok mindent kerestem, volt 1-2 forum ahol olvasgattam, és írtak ehez hasonló kódokat, de egyik sem működött.


Hogyan lehetne ezt megoldani?


2011. nov. 28. 19:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezen kívűl még egyéb számos lehetőséget kipróbáltam, amit nem szeretnék beírogatni, mert elég sok volt.. De semmivel sem akar működni...
2011. nov. 28. 21:39
 2/3 anonim ***** válasza:
A kódolással lehet probléma. Emellett használd az alpha karakterosztályt - nem tudom, milyen zárójelbe kell tenni.
2011. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csak nem Kecskemét? :D
2011. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!