Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogy állítsam be egy...

C#-ban hogy állítsam be egy elem pozícióját?

Figyelt kérdés
Úgy értem a cs fájlban, és nem a kattingatós módszerrel. Valamiért nem tudom beállítani a Margin tulajdonságát a buttonnak.

2011. nov. 26. 21:07
 1/5 _Jessy_ ***** válasza:
A Location property-vel tudod a pozícióját állítani, A Margin nem a pozícióját állítja, hanem azt, hogy az adott Control objektumon belül milyen távolságra legyenek elhelyezve a szélektől a Child elemek.
2011. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. És a marginját hogy? az "gomb.margin = 30; -at nem fogadja el (ami érthető is), csak akkor nincs ötletem, hogyan kéne.
2011. nov. 26. 22:01
 3/5 _Jessy_ ***** válasza:
Ha a szöveget akarod igazítani a gombon, akkor a Margin-al kell játszadozni, hogy jó legyen. Persze be kell állítani azt is, hogy hogyan igazítsa a szöveget. Ez alapból vízszintesen és függőlegesen is középre van beállítva és ilyenkor nem veszi figyelembe a margin értékeket. Viszont ha a szöveget balra igazítod, és a bal oldali margin-t 5 pixelre állítod, akkor a szöveg 5 pixelre a gomb bal oldalától fog kezdődni.
2011. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

gomb.margin.left = 20; ???? nem működik


Cannot modify the return value of 'System.Windows.FrameworkElement.Margin' because it is not a variable


a problémát értem, csak a megoldást nem :(

2011. nov. 26. 22:24
 5/5 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás, köszönöm hogy időt szakítottál rám:

gomb.Margin = new Thickness(100, 100, 0, 0);

2011. nov. 26. 22:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!