Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire fogok tudni jól...

Mennyire fogok tudni jól programozni ha? Többi lent

Figyelt kérdés

Megtanulom ezt a két könyvet:

tanuljuk meg 24 óra alatt a c++ programozási nyelvet.

Bryne stroustup a c++ progra... nyelv.

Ha ezt a 2 könyvet részletesen tudni fogom,

és gyenge vagyok matekból.



Akkor megfogom tudni csinálni azt amit akarok.

A tanulást már rég elkezdtem.


2011. nov. 16. 00:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a programozás egy gyakorlati dolog, semennyire nem fogsz tudni, ha ezeket megtanulod. Programozni akkor fogsz tudni, ha gyakorlod. Minél többet gyakorolsz, annál jobban fog menni.


Szvsz a C++ igen nagy falat elsőre. Kezdhetnél valami könnyebb script nyelvvel. Lentebb biztos lesz, aki a Pascalt ajánlja. Már előre kérem, hogy írja oda, miért jó egy gyak. halott nyelvet megtanulni!

2011. nov. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor kapásból nem ajánlom a Pascalt, semmivel nem könnyebb, mint a C++, viszont sokkal kevesebbet tud.

Inkább a php-t ajánlanám kezdésnek, igaz, ahhoz kell egy kis html, css ismeret is, viszont hamar csinálhatsz jó kis alkalmazásokat php-ban. A php egyáltalán nem típusos nyelv, így ezzel sem kell foglalkozni, de megvan benne majdnem minden olyan programozási nyelvi elem, ami egy rendes programozási nyelvben van (pl. osztályok és azokhoz kapcsolódó dolgok)

2011. nov. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A c++ meg a php teljesen különböző dolgokra való.

Sokan valóban a Pascalt ajánlják, bár szerintem sem egyszerűbb sokkal. Én személy szerint java-t vagy C#-ot ajánlom. Egyesek szerint meg mivel ezek objektum orientált nyelvek, azért nehéz tanulni. Mivel mindegyiknek alapja tulajdonképp a c, így helyedben azzal kezdenék, és erre építenék rá c++ vagy java vagy c# tudást.

Egyébként mit akarsz csinálni ezeken a nyelveken? Csak azt ne mond hogy játékokat. Ahhoz azért nem árt ha jó vagy matekból is. Ha mégis, akkor más útvonalon jobban meg tudod közelíteni a dolgot. (pl: játék készítők, vagy egyes játékoknak van mod készítő api-ja)

2011. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az szerintem elég tág fogalom, hogy egy programozási nyelv mire való, mindenesetre szerintem nem járnál rosszul a PHP-val, a programozáselmélet elmélyítésére kiváló, meg amúgy is nagy divat most PHP-val szöszölni.
2011. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 _Jessy_ ***** válasza:
PHP szvsz. eléggé rossz ötlet, mivel szinte nem is típusos. Azért jó ha megtanulja az ember mi az az egész, karakter, lebegőpontos szám, stb. Egyébként csodálkozom, hogy a pascalosok még nem írtak, hogy vazze C++ ban lehet class-t létrehozni, és ezért q.va nehéz nyelv :D
2011. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó az a PHP. Nem baj, hogy gyengén típusos. Nekem egyáltalán nem volt gond a C-t elsajátítani PHP után, mert még a szintaxisuk is nagyon hasonló.


Egyébként tényleg fura, hogy nem találták meg a topikot a pascalosok :D

2011. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pont azért ajánlottam a phpt, mert nem típusos.
2011. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!