Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell egy halmaz elemeit...

Hogy kell egy halmaz elemeit kiíratni Pascalban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy halmaz elemei nincsenek rendezve, illetve sorba rakva, mindössze a közös tulajdonságuk alapján tartoznak össze (matematikai def alapján ugye). Ez alapján tehát nem tudsz végigmenni ciklussal az elemeken, csak ha levizsgálod, hogy az adott értékkészletből mely elemeket tetted bele.


Ha mondjuk tudod hogy a halmazban 1 és 100 közötti számok vannak, akkor egy for ciklussal 1-től 100 le tudod futtatni "in" vizsgálatot, hogy benne van-e az adott szám.


Tehát a lényeg, hogy ismerni kell a halmaz értékkészletét és arra kel tudni futtatni egy for ciklust.


Vagy például ha magyar nevek vannak a halmazban, akkor úgy ki tudod iratni őket, hogy egy tömböt feltöltessz az összes magyar névvel és utána for ciklusban elindítod és az "in" vizsgálod minden egyes névre hogy benne van-e a halmazban. Ha benne van akkor kiírod vagy egy eredménytömbben letárolod és a legvégén iratod csak ki.

2009. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pascalban sajnos már nagyon rég dolgoztam, de biztos hogy van egy függvény amivel a halmaz elemeit valamilyen módon le tudod kérni.

Tudom hogy ez nem sokat segít, de többet nem tudok mondani. Bár ha az előttem szóló leírását megérted, akkor gratulálok. Nekem nem sikerült, bár van némi programfejlesztési tapasztalatom...

2009. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Értem az első válaszoló mit akart mondani. :)

2009. máj. 3. 22:01
 4/5 anonim válasza:

Kis gugli és régi Pascalos emlékek: a pascal set típusa csak a következő elemeket képes tárolni:

karakter, felsorolási, egész

Ráadásul ezekből is maximum 256-ot, szóval eleve nem egy erős eszköz.

Viszont ha csak ilyeneket tudsz tárolni, akkor tényleg tudod mindig, hogy mik lehetnek benne, és járható a "megnézem, hogy ez is benne van-e" módszer.

2009. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, mondjuk bekérem egy halmaz elemeit 0 végjelig, majd ki kellene íratni a számosságát és az elemeit. Valaki segítene ebben?
2016. okt. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!