Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan csinálom meg ezt C#-ban?

Hogyan csinálom meg ezt C#-ban?

Figyelt kérdés

Adott egy véletlen számokkal (10-20) feltöltött 10 elemű tömb. Most legyen mondjuk 12,19,10,14,15,12,16,13,16,15.

Ezt nekem így kéne kiiratnom:

10*12^2*13*14*15^2*16^2*19 (most lehet valamit elgépeltem)

A lényeg az, hogy ami többször szerepel mint 1, azt anni hatványon irassa ki, mint ahányszor szerepel.

Hogyan csinálom ezt meg?

Előre is köszönöm!


2011. okt. 15. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

00:38 van, lehet kicsit már fáradt megoldás lesz.


1.) Miután megvan a random tömböd, végigmész az elemein és megvizsgálod melyik szám hányszor szerepel és tárolod egy kétdimenziós tömbbe (egyik elem a szám maga, másik a kitevő). Természetesen arra figyelj, hogy amit már megvizsgáltál azt nem kell újra.

2.) Kiíratásnál ha a kitevő nagyobb mint egy, akkor kiíratod, ha nem akkor csak a számot.

2011. okt. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 _Jessy_ ***** válasza:

System.Collections.Hashtable

Ebbe olvasd be eleve, kulcsnak a számot használod, értéknek pedig a kitevőt, tehát már eleve feltöltésnél eltárolod a kitevőket, és nem kell számolással cs.kedni. Persze ha a számolósdi a feladat, akkor úgy, ahogy az előttem szóló mondta.

2011. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan gondolom, mint az előző, de pontosítanék rajta. System.Collections.Generic.Dictionary<int, int>-et használj. Csak abban különbözik a HashtTable-től, hogy ez generikus, amikor kiveszed az értékeket nem kell castolgatni (és így talán még vmivel gyorsabb is lesz a programod)
2011. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) végül sikerült megcsinálni :)
2011. okt. 17. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!