Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meddig jutok el ha ezt megtanu...

Meddig jutok el ha ezt megtanulom?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni a HTML nyelvet. Találtam hozzá egy jó leírást: [link]


Ha ezt végigtanulom akkor kb milyen szintre jutok el? (Kezdő,középhaladó,haladó,vagy teljes egészében megtaníja a nyelvet és eljuttat egy profi szintre? Ahogy nézem szerintem minden bennevan.


2011. okt. 9. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

HTML-ből jó leszel, de a HTML önmagában nem elég. Azt javaslom, kezdd a végén, ahol az XHTML-ről ír. És a tananyag egy részét nyugodtan kihagyhatod, ugyanis a formázást jó ideje stíluslapokkal illik végrehajtani. Ez a CSS. Ezzel a kettővel (XHTML és CSS) már mész valamire, de még mindig csak statikus oldalakt tudsz majd csinálni. Ajánlom ezt a könyvet:

[link]

2011. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A könyvet nem ismerem, de az író "nagy szakember" lehet.

A könyv címe is helytelen:

"HTML programozás az alapoktól"

A HTML nem programozási nyelv, csak leírónyelv, ezért HTML programozásról nem lehet beszélni.

A HTML nagyon könnyen, akár Interneten keresztül is megtanulható.

[link]

[link]

A HTML mellé még legalább a CSS-t tanuld meg!

[link]

Ha ezeket már tudod alkalmazni, akkor kb lesz egy nagyon alapszintű weblapkészítési ismereted, amivel statikus honlapokat tudsz készíteni. Statikus weboldalakat már nem nagyon szokás készíteni. A dinamikus honlapok iránt van nagy igény, amihez viszont kliens- és szerveroldali programozási és adatbázis-kezelési ismeretekre is szükség van.

2011. okt. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát valahol csak el kell kezdni nem? :) És ha jól értem a dolgokat a kezdésnek a helye a HTML-né van nemde? :)
2011. okt. 10. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!