Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ ban meg lehetne csinálni...

C++ ban meg lehetne csinálni az egész facebookot úgy, hogy ha fel is töltöm egy szerverre akkor működjön?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 03:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen a C++ remek a webfejlesztéshez. NEEEEEEEEEEM.


Vannak a neten Facebook motorok, szóval megvan az egész weboldal. Csak egy szerver kell, ráteszed és kész.

2011. aug. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát pedig a facebookot PHP-ból generált C++ kód működteti, úgyhogy semmi akadálya. Egyébként nem értem a kérdést. Miért ne működhetne? Megírhatod magad is, már ha tudod több száz mérnök/programozó munkáját egyszerre végezni.
2011. aug. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó, ezt elismerem, de azért bőven van benne Javascript meg minden egyéb.
2011. aug. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első, tudnál adni egy linket egy facebook motorról? Nagyon kéne :D
2011. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

03:52 Ezt ne írtad volna le. Eddig el lehetett képzelni, hogy csak elbeszéltek egymás mellett, de ez már durva volt, egészen nyílvánvaló, hogy nem értesz hozzá.


Természetesen a C++ alkalmas dinamikus weboldalak kiszolgálására, mint minden más programozási nyelv. A technológiát CGI-nek hívják. Az egy másik kérdés, hogy a PHP alkalmasabb, hiszen erre készült, vagy ha már itt tartunk, ASP, JavaEE, Python, Ruby szintén alkalmasabb, hiszen erre készültek/van erre készült kiterjesztésük.


Csak találni kell egy megfelelő könyvtárat amivel könnyebbé válik az egész, meg találni egy szervert, ami futtat CGI-t.


"Hát pedig a facebookot PHP-ból generált C++ kód működteti,"


Ez nem úgy van, hogy csak írtak egy advanced PHP JIT-tert? Tehát nem fordul C++-ra, minek is fordulna, egyből gépi kódra fordul.

2011. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nos, én a HipHopról beszéltem. Az olvasható/szerkeszthető C++ kódot generál, amit magam fordíthatok le, amivel tetszik. Amennyire tudom "élesben" is ezt használják, aztán gondoltak egyet és kiadták a közönségnek is. Ha jobban tudod, ne tartsd magadban, mert én nem próbáltam!
2011. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aha, utánaolvastam kicsit. Ez egy teljesen normáls fordító, nagyon sok magasszintű nyelvvel csinálják azt, hogy a kód lefordul C-re, és mivel C fordító MINDENHOL van, ezért azt már rábízzák egy C fordítóra (többnyire gcc).

Itt ugyanez, csak C++-al. Tehát tulajdonképpen a facebook CGI-al megy, amit PHP nyelven írtak, és onnan fordul natív kódra.

2011. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki, ha tévedek, de a php nem interpretált nyelv (nem fordul le, hanem soronként van értelmezve, mint a szkriptnyelvek) ?


Azt tudom, hogy a java fordul, a JVM futtatja a CIL-kódot.

2011. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, attól lesz interpretált egy nyelv, hogy interpretert használsz hozzá. A legtöbb nyelv az simán fordítható is (a PHP speciel nem, de ha kiveszed azokat a nyelvi elemeket, amik miatt nem fordítható (pl eval()), akkor már az lesz). A C-t is lehet interpreterrel futtatni, van is C interpreter.

Pont ez volt a lényege a hiphopnak, hogy a PHP-t nem interpretálja, hanem lefordítja gépi kódra, így sokkal gyorsabb lesz az egész. Itt úgy jött elő, hogy a köztes nyelv épp a C++.

2011. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Erről eddig nem tudtam, hogy valaki megoldotta volna a problémát (fordítható PHP). Így is elég gyors volt, de ez sokkal jobb.
2011. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!