A matek/infó tanárom mondta, hogy jövőre a suliban lenne lehetősége 1-2 embernek megtanulnia 3D programozni és engem érdekelne. Mondanátok róla valamit, hogy mit takar, nagyon nehéz stb.?
16/L
2011. júl. 30. 17:03
1/9 anonim válasza:
lol
2011. júl. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Ha érdekel és jó vagy matekból akkor hajrá! :)
Alapból a programozáshoz nem kell annyira sok matek, de a 3D-hez már igen.
2011. aug. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második választ! :) Hát én nem tudom megítélni, anyumnak azt mondta a matek tanár, hogy én vagyok az egyik legjobb az osztályból (reál szak), szóval talán konyítok hozzá valamit. :) És miben különbözik a "rendes" programozástól? Nem sok mindent találtam neten róla, 1-1 fórumban pár hozzászólást, de azoknak a felét nem értettem. :)
2011. aug. 2. 16:26
4/9 anonim válasza:
3D grafikáról beszélsz? Ahhoz baromi bonyolult képletek kellenek (főleg a 3D-ből 2D-be való leképezéshez), viszont ezeket egy kis guglizással megtalálhatod.
2011. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
gondolom itt épp az lesz a lényeg, hogy _megtanítják_ :D
2011. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy fogalmam sincs miről van szó, annyit mondott a tanár, hogy nyert vmilyen gépet, ahol meg lehet tanulni 3D programozni most szeptembertől. Én ilyen témában szeretnék majd tovább tanulni, szóval nagyon lelkes vagyok, de k*rvára nem értek hozzá egyelőre, ezért kérdeztem itt, hogy valami kis eligazítást adnátok-e... :D
2011. aug. 5. 12:13
7/9 anonim válasza:
Ha 3d grafikára gondolsz, akkor nem kell félned. Full gyenge vagyok matekból és minden más reál tárgyból, mégis megtanultam közepes szinten modellezni, tanár nélkül. Csak gyakorlásról szól a dolog. Amit érdemes hozzá átvenni modellezésnél a geometria (sokszögek, szerkesztésük), animációnál pedig a tömör és folyékony anyagok alapvető fizikai tulajdonságai, és egymással való reakciójuk.
Nem tudom milyen gépet nyert a tanárod, a legtöbb 3d program a legalapabb gépen is elfut, a poligonszámon múlik, hogy milyen sebességgel. A program maga viszont nem ócó - és egy suliban ugyebár nem lehet tört programot használni. Amennyiben érdekel téged, ill. a tanárodat a professzionális szoftverek, ajánlanám az autodesk education programját, ( [link] ahol a feltörekvő generációnak és mentoraiknak tesznek ingyenessé egyébként 3-5-7-9százezer forintos programokat :) RÖviden, tömören: a dolog inkább a vizuális, - és térérzékeden múlik, mintsem a számtech és matektudásodon. Remélem segíthettem.
2011. aug. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
*amennyiben érdekelnek téged
2011. aug. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy fogalmam sincs mire gondolt. :D Mert 3D programozást mondott, a grafikát tudom, hogy szinte bármilyen gépen lehet... Na mindegy, pár nap múlva remélhetőleg megtudom... :D
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!