Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell ezt megoldani...

Hogyan kell ezt megoldani Turbo Pascalban? (hoszabban lent)

Figyelt kérdés

Befejezés hiányzik a programból.

A gyakorlaton ahol vagyok ezt kell csinálnom egész nap:

van a kamion indulási és érkezési km távja a tachométeren. Kettő különbségéből kijön a megtett táv,ezt megszorozva a fogyasztási kulccsal kijön a fogyasztás. A maradék naftából ami a kamion tartályában van ki kell vonni a fogyasztást (és ha volt tankolás akkor előtte hozzáadni)**** és így megkapjuk a maradék naftát a kamionban. Ezt kell vezetni egy lapon a cégnél.

Ennek a megkönnyítésére gondoltam megpróbálom megszerkeszteni a progit.



A kérdések:


1:) A programot hogyan tudom folytatni ,hogy használja fel ugyan azt a VÉGÉRTÉKET,TAKOMETER VEGERTEKET - hisz ezeket nem kéne ujbol megadni,mert ugyan az mint az elozo vegertekek és ezt beolvasni az ujabb szamolásnál kezdoértéknek.

/itt változok értékei megmaradnak a memoriaban szoval eleg behelyetesiteni? csak nem tudom hogyan irjam le ezt programban .... eljutottam addig,hogy kiszamolom amit akarok egyszer de hogy folytatodjon a program az elozo ertekkel már nem tudom./


Nem kell hogy tarolja valahova az adatokat a program(mivel egy kamiont nem naponta vezetik,hanem amikor kezhez kapja a papirokat,ezért van hogy 15napot egyszerre csinálok meg)...csak egyszer kiszamolom az elsot (ugy hogy en adom meg a kezdo erteket,vegerteket - azutan mar a program fogja beolvasni a vegerteket a kezdobe a következő számításba)


2:) hogyan lehet megoldani a tankolást,hogy elegánsabb legyen. Mivel csak kb 2hetente szoknak tankolni ezért ugy elohivni ha csak tankolt.


2011. júl. 14. 18:40
 1/3 A kérdező kommentje:

MEGJ.:


program staska;

uses crt;

var kezdo,tankolas,spotreba,vegertek,kulcs,tav,takezdo,takveg:real;

i:integer;

begin

clrscr;

write('adja meg a takometer kezdoerteket: ');

readln(takezdo);

write('adja meg a takometer vegerteket : ');

readln(takveg);

tav:=takveg-takezdo;

writeln('takvegso - takezdo : ',tav:0:0);

for i:=1 to 80 do

write(' ');

for i:=1 to 80 do

write('>');

for i:=1 to 80 do

write(' ');


write('adja meg a fogyasztas kiszamitasahoz a kulcsot: ');

readln(kulcs);

spotreba:=tav*kulcs;

write('adja meg a tartaly maradek tartalmat : ');

readln(kezdo);

write('adja meg a tankolas mennyiseget : ');

readln(tankolas);


for i:=1 to 80 do

write(' ');

for i:=1 to 80 do

write('>');

for i:=1 to 80 do

write('>');

for i:=1 to 80 do

write(' ');

writeln('tartaly maradek erteke: ',kezdo:0:0);

writeln('tankolas mennyisege : ',tankolas:0:0);

writeln('fogyasztas : ',spotreba:0:2);

vegertek:=(kezdo+tankolas)-spotreba;

writeln('maradek nafta : ',vegertek:0:0);


for i:=1 to 80 do

write(' ');

for i:=1 to 80 do

write(':');

for i:=1 to 80 do

write(':');

for i:=1 to 80 do



readln;

end.



>>>>>>>>>>>>>>>eddig jutottam a programmal

2011. júl. 14. 18:40
 2/3 xxvackorxx válasza:
Ez valami játék? ha igen, melyik?
2011. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel kizárólag matematikai műveleteket végzel, ezt lehet könnyebb megoldani egy táblázatkezelőben. Előnye hogy az adatokat csak egymás alá mindig be kell írni, itt is csak egyszer kell a képleteket és adatokat felvinni, utána már csak húzod a cellákra a megoldást, meg mindig egy új sort kitöltesz, amikor van új adatod. Mentéskor minden adat látható lesz, visszafelé ellenőrizhető és talán átláthatóbb mint mindig bekérni az adatot, majd megkapni belőle a számítást.

Bár minden adattal nem vagyok tisztában, ezért van amit találomra adtam meg (például: kulcs), de így nézne ki ha nem programoznád:


[link]


Az oszlopok neve az állandó, a tartalmuk a változó. Hogy köznyelvről le lehessen vezetni Excel nyelvre, egymás alá írtam ki, hogy az eredmény milyen úton jött létre. Egy példa sor van csak, de nyilván ha egymás alá mindig beírod az értéket, akkor a képlet lefelé másolva mindig kiszámítja a megfelelő módon, és így a táblázat lefelé bővíthető.

2011. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!