Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozói ranghoz, munkáho...

A programozói ranghoz, munkához milyen nyelvek az alap követelmények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mely nyelvek KÖTELEZŐEK (Nem ordítani akarok, nem azért írtam csupa nagybetűvel, hanem mert ki szeretném emelni a szót) a programozói szakmához? Idáig csak HTML nyelvet tanultam. Tisztában vagyok vele, hogy ez kevés! Még legalább 5-6 nyelvet meg kéne tanulnom. Legyetek szívesek, írjátok már le, vagy készítsetek egy listát, a programozói szakhoz mely nyelvek szükségesek.


Előre is köszönöm!


2011. júl. 6. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell 5-6 nyelvet megtanulnod, egy TECHNOLÓGIÁRA viszont rá kell állni. Algoritmizálni tudni kell, webes technológiákhoz érteni kell, adatbáziselmélet is meg kell legyen, hardverismeretek stb, de olyan programozási nyelv nincs, amelyhez mindenképp kötelező érteni. Olyan elterjedt nyelvek vannak, amelyeket minimum a tanulmányaid alatt meg kell ismerj valamennyire (Java, C#, C, C++, PHP, stb...), de ez csak egy kiindulási pont. Vannak viszont olyan "kombinációk", amik általában együtt keresettek. Pl, ha PHP fejlesztő (vagy akármilyen webfejlesztő) akarsz lenni, akkor ahhoz nem árt ismerni egy két JavaScript csomagot, (AJAX, JQUERY).

A HTML egyébként nem programozási nyelv.

2011. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A hangsúlyozás _aláhúzással_ történik. Attól függ, hogy mivel szeretnél foglalkozni. A különböző területeken dolgozó programozóknak különböző nyelvekre van szüksége.
2011. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha egyetemre jelentkezel, akkor algoritmizálni tanulj (ilyenkor Pascal nyelv elég), a nyelvek ismerete kevésbé fontos szerintem.
2011. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A C nem árt (szintaxis miatt), nézd meg a C#/Java közül valamelyiket (technológia, szintaxis), illetve ami most kelleni fog, az a HTML5 + CSS3 + JS. Ezeket nem árt, ha ismered (főleg technológia). Aztán majd a munktól függ, hogy mit kell tudnod. De addig még el fogsz végezni egy egyetemet, és ott meg fogod tanulni ezeket alapszinten.
2011. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A HTML nem programozási nyelv, igazából már itt komoly problémák vannak, bár lehetsz fiatal. Igazából ahhoz, hogy programozói szakra járj, elég hogy most azt hiszed, a HTML az programozási nyelv. Az első komment igaz, a harmadikra meg ne hallgass, a Pascalt kerüld el, felesleges, agyromboló.
2011. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első és harmadik vagyok :D


A pascalt azért írtam, mert középiskolában ezt tanítják, és, ha ott tanulja, akkor felesleges egyelőre mellé mást tanulni. A HTML programozási ismeretek említéséből arra következtettem, hogy egyelőre alapok kellenek, ahhoz meg talán egyszerűbb a pascal, a szintaktikai ismeretek kb mellékesek szerintem. A pascal meg viszonylag közel is áll a c szintaktikához (közelebb, mint mondjuk a smalltalk :));

2011. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
tudom, hogy sajnos tanítják még mindig, nyilván algoritmizálni ott is lehet tanulni, de ilyen gotoxy, writeln, uses crt... 2011 van... én inkább javascriptben tanulnék algoritmizálni, és akkor legalább a szintaxis olyasmi mint az értelmes programnyelvek + JSt használnak még profik is, pascalt biztos nem, delphiben meg talán még írnak egykét B2B rendszert, könyvelést, meg ilyesmit, de reménytelenül kikopott már az is.
2011. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, persze, én sem azt mondtam, hogy a pascalhoz kell érteni, csak annyit, hogy ezen a szinten tökmindegy. A javascript pl valóban nem rossz, de a c nyelv biztos nyerő, egyetemen is azzal találkozol először, és szinte minden modern nyelv 90%-ban a c nyelv szintaktikáját követi.
2011. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen, ezt én is leírtam :) de szerintem c-t nehéz elsőre megérteni, és könnyen elveheti az emberek kedvét, mivel semmilyen ellenőrzést nem csinál, aztán gondolkozhatsz, hogy mi a baj, és kezdőként nem fogsz rájöttni, hogy túlcímeztél valamit, vagy rosszul castoltál satöbbi, és azért dől össze a program. JS meg nagyjából értelmesen kiírja hogy mivel van baja.
2011. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sz.gép válasza:
angol nyelv és legalább 4 es általános
2011. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!