Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell ezeket átváltani?

Hogy kell ezeket átváltani?

Figyelt kérdés

Előszőr is elnézét , ha rossz helyre írtam volna, de nem találtam, olyan részt, hogy matek, és nekem amúgy is programozáshoz kellene de, ha rossz helyre írtam a kérdést elnézést érte. Neten néztem utánna a zámrendszer átváltásoknak, de nem angyon értettem, meg. Ha valaki le tudná írni az átváltás folyamatát akár egy példával is azt megköszönném.

binárisból(2) hexadecimálisba(16)

decimálisból(10) hexába(16)

hexából(16) decimálisba(10)

hexából(16) binárisba(2) kellene tudni átváltani, csak a folyamatot kéne megértetni velem valahogy. Előre is köszönöm, é elnézést még egyszer ha rossz helyre írtam a kérdést.


2011. jún. 20. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Tizesből akárhanyasba (legyen az n az akárhány, és legyen mondjuk m a számod): felírsz egy táblázatot, felső sor jobbról balra: 1 (n^0), n (n^1), n*n (n^2), n*n*n (n^3) stb. Megkeresed a legnagyobbat, amelyik kisebb m-nél, oda beírod hogy hány egésszer van meg m n-ben, levonod m-ből (ez a szám*ahányszor megvolt m-ben)-t, és ezt addig folytatod, amíg m 0 lesz.

hexa <-> bináris, legegyszerűbb ha megtanulsz egy táblázatot, mert 1 hexa számjegy pontosan 4 binárisnak felel meg, így hexa -> bináris irányban csak megnézed az adott számjegy melyik 4 számjegynek felel meg és behelyettesíted szépen sorban, visszafele meg csoportosítod jobbról balra 4 számjegyenként a bináris számot, kitöltve 0-val a bal szélét ha kell, és utána megnézed hogy az adott csoporthoz melyik hexa számjegy tartozik.

2011. jún. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ÚÚÚ halod én ezt nem értem o.O Ennél egyszerűben nem tod leírni? Ezt nem értem egyáltalán :/ Tudom, hogy jó hülye vok hogy nem értem, de akkor se :/
2011. jún. 20. 12:07
 3/5 anonim válasza:

1. milyen programozáshoz kell neked mondjuk 16-os számrendszer? Nem olyan gyakorta használják

2. Programozási nyelvekbe szokott lenni ilyen.

2011. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát c# ot tanulok nem programozás nyelvhez kell hanem a programhoz amit szeretnék írni. :) meg mondjuk jó lenen ha tudnám úgy alapból :)
2011. jún. 20. 19:27
 5/5 Cvitamin ***** válasza:
Írd be a google-ba, hogy "számrendszer konverziók". Sok a jó találat.
2011. jún. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!