Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Meg lehetne-e csinálni JAVA...

Meg lehetne-e csinálni JAVA nyelven egy kottaprogramot?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy tudjon kottázni, lehessen hangszereket beállítani, stb. stb.
2011. jún. 16. 11:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Te gyakorlatilag egy MIDI implementációt szeretnél. Nézz szét a neten, garantálom, hogy van hozzá library, illetve van a Java -nak gyári MIDI támogatása is.


[link]


Innen már csak pár lépés: meg kell jeleníteni az (amúgy nagyjából erre a célra kitalált formátumú) adatokat egy swinges ablakban, hangjegyekként.


BTW nem tudom, hogy a célszerűség kérdését feszegető kollégának mi volt a terve, de ezesetben a "nem célszerű" kifejezésnek nincs sok teteje - nem tudok kottázásra kitalált programnyelvről, de én kérek elnézést, ha ez a saját szegénységi bizonyítványom.


Az olyan szuper sztereotípiákat, mint "a java lassú" meg nyugodtan el lehet felejteni; a mai modern JVM-ekkel egy Java program még gyorsabb is tud lenni, mint a C -ben megírt, "-o3" kapcsolóval optimalizált megfelelője. Ennek részleteibe most nem mennék bele, de a titok nagyrészt a JIT -ben rejlik.

2013. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg a sebességre vagy a tanulhatóságra (hirtelen sok oop) gondolhattam két és fél éve:)
2013. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A tanulhatósággal mi a bajod? :)

Baromi egyszerű nyelv, nagyon gyorsan megtanulható, persze nem a GC belső sajátosságaira gondolok itt, csak az általános szintaxisra. A sebességet meg szerencsére az 1.6 -tal megoldották (az 1.5 tényleg katasztrófa). Esetleg a memóriaigényre lehet némi panasz, de egy komoly alkalmazásnál gyakorlatilag csak assemblyben nem eszel fel 100+ megát.


Mondjuk, ha csak Windows alá kell, akkor valószínűleg jobb választás a C#, persze egyetlen alkalmazás miatt nem biztos, hogy érdemes megtanulni egy teljes platformot.

2013. dec. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy kötelezően oo környezetbe kezdőként becsöppenni szerintem annyira nem poén.


(Java témában meg inkompetens vagyok, csak szeretek beleszólni a dolgokba.)

2013. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is ezt hittem, de aztán szembejött egy abszolút kezdőknek szóló könyv: "Werner Zsolt - Java Gyorstalpaló"


Nem tudom, hol tanult oktatni emberünk, de hibátlanul adja elő. Bármelyik kezdőnek bátran merem ajánlani. Ráadásul OO környezetben sokkal nagyobb és hatékonyabb az eszköztárad is; no meg utólag átszokni az OO -ra is legalább ugyanolyan keserves tud lenni :)

2013. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!