Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanultátok meg pl. a...

Hogyan tanultátok meg pl. a pascal nyelvet?

Figyelt kérdés
szívesen megtanulnám, neki is fogtam, de bárhol neki kezdtek, mindig ugyanott akadok meg: olyan kifejezéseket használnak, amiket nem tudom, hogy mit jelentenek, pl. deklaráció, algoritmus, változó, stb. (15/l, html, css-t tudok)
2009. márc. 15. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt a városban egy ingyenes tanfolyam, ott 2 órán voltam, a 2.-on viszont már semmire nem emlékeztem. Aztán fősulin pascallal kezdtünk, és mindent tudtam :)


Igazából csak a programozási nyelvet kell ismerni, és egy programozói látásmódnak kell meglennie.


Ha érdekel, fél év példaprogramjait oda tudom adni.

2009. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában tanultuk, de ha tényleg érdekel, akkor ne várj a sulira, a magyar informatika oktatás egy nagy nulla. Legalábbis a középiskolákban.

Én ebből tanultam:

[link]


Ha már jól megy a Pascal, akkor érdemes beszerezni egy Delphi könyvet is, sokkal több mindent tudsz Delphiben írni. A Pascal ismerete mindenképp szükséges hozzá, mert arra épül.

2009. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vok:

még annyit, hogy ha nincs különösebb okod Pascal - Delphi vonalon elindulni, akkor inkább C vagy C++ nyelvvel kellene kezdeni. Kb egyformán tabulhatóak, de a C-ből több más nyelv nőtt ki (html-hez pl jól jöhet a php, ami c-nek egy vállfaja, JavaScript szintén, Java is...)

Szóval egy C-vel többre viheted :)

2009. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hú. bár egyelőre nem tudnék velük mit kezdeni, azért elküldheted a példaprogramokat, ez az email-cimem: middle.of.nothing@gmail.com és köszönöm. :)

egyébként akkor lehet, hogy tényleg érdemesebb lenne c-vel kezdeni. igazából azért szeretnék megtanulni valamilyen programozási nyelvet, mert 1. emelt szinthez ez kell majd, 2. ezen a téren szeretnék tovább tanulni. egyébként köszönöm mindkettőtöknek a választ. :)

2009. márc. 15. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Középiskolában:D
2009. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én először könyvből kezdtem el tanulni. Ezt a kettőt tudnám ajánlani:

- Kovács Ákos: Ismerkedés az algoritmusokkal

- Kovács Ákos, Csorba Kristóf: Ismerkedés a programozással


Az utóbbiban van Pascal és C is, kezdőknek szerintem elég jó, bár lesz, amit nem fogsz megérteni (egyelőre), de emiatt nem szabad kétségbe esni.


Ez utóbbit is ajánlanám, de csak később:

[link]


Ezt főleg akkor, ha a Pascal-Delphi vonalon szeretnél elindulni. Amúgy kezdőknek csak az első pár fejezetet ajánlom belőle! Aztán durvább lesz... :)


Az, hogy a magyar középiskolai informatika oktatás NULLA, talán túlzás, de valóban van benne valami. Én jelenleg gimnazista vagyok, infós-matekos osztály infós csoportjába... A suliban is tanultam Pascalt, és szerintem sokkal jobb, érthetőbb és gyakorlatiasabb volt így, hogy egy értelmes tanár magyarázta és tanította. Egészen keszekusza volt az egész, amíg el nem kezdtem "hivatalosan" is tanulni. Szóval nulla nem volt. Persze könnyebb volt megérteni úgy, hogy előtte tanultam könyvből. A kettő oda-vissza működik. Egyetemre még nem jártam. :)


Osztom a véleményt, miszerint jobban megéri C-t, C++-t, C#-ot, Java-t és JavaScript-et tanulni, mint Pascalt és Delphit, de kezdésnek szerintem még mindig nagyon jó a Pascal.


Kedves kérdező! Szerintem a könyvek mellett nézz körül a neten: vannak ezzel kapcsolatos oldalak és fórumok, ahol kérdezhetsz, de ha nem mersz, akkor kérdezz itt vagy írj nekem emailt, hátha kedvem támad egy kicsit pascalozni! :)


Hasznos írásokra bukkanhatsz, ha keresgélsz. De kezdetnek mindenképpen vegyél egy kezdőknek való könyvet!


Azért majd mindenképpen próbálj meg olyan suliba menni / olyan szakot/osztályt, stb. választani, ahol tudsz rendesebben informatikát, programozást tanulni. Meg ehhez majd rendesen kell a matek is. (Egyelőre még nem olyan komoly a helyzet 15 évesen...)


Amúgy kifejezetten szimpatikus, hogy egy 15 éves lány programozással akar foglalkozni. :))


Sok sikert!

2009. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyenlőre még nem kezdtem el, és szerintem csak inkább nyáron fogom, mert igy suli közben nem nagyon lenne rá időm, és egyébként s tavaly nyáron itthon tanultam meg a html-t és a css-t, szóval ez egy nyári programnak jó lesz. :D Egyébként igen, nem mindennapi, hogy egy korombeli lányt ez érdekel. :D
2009. márc. 23. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat!


Kérdező, beváltak az ajánlott könyvek neked?

2010. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!