Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan fejleszthetem a gondolk...

Hogyan fejleszthetem a gondolkodásomat informatikára (programozás)?

Figyelt kérdés
A suliban programozást tanulunk de én sehogyse tudom olyan jól mint mások, gyenge jegyeim vannak stb.Hogyan tudnám fejleszteni a gondolkozásomat hogy rááljon az eszem erre.Pascalban programozunk.?Segítség!!
2011. máj. 20. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha gyakorolsz, az mindenképpen segít. Esetleg próbálj sokféle problémát elképzelni, és azokat "matematikusan", vagy "informatikusan" látni.

A matematikai gondolkodásmód biztosan segít (nekem segít a tanulásban).

2011. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is nagyon sok gyakorlás, enélkül nem megy. Másodszor nekem az szokott segíteni, hogy ha van egy feladat (általában egy hétköznapi szituációból vett példa), akkor azt képzeld el máris úgy, mintha írnád a programot. Ha van 10 különböző gyümölcs, akkor azt pl. egy 10 elemű tömbként (adatszerkezet) képzeld el, vonatkoztass el az eredeti példától. Egy idő után menni fog a gondolkodásmód is. A legtöbb feladatot józan paraszti ésszel meg lehet fejben oldani, aztán már meg kell írni a programot, ez a könnyebb rész, bár kezdőként nem így tűnhet, pedig így van.
2011. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ezt valamikor úgy oldottam meg, hogy elkezdtem írni a programnak azt a részét, amit megtudtam írni (teljesen tök mindegy volt, hogy hol kezdtem el). Aztán mikor ez megvolt, akkor mindig sikerült egy kicsit hozzáírni, végül az egész elkészült.
2011. máj. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én erre két mondatban biztos nem tudok megoldást adni, de ha eljössz hozzám, segítek, ez a munkám. Írjál privátot, ha érdekel.
2011. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!