Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi lehet a probléma ilyenkor?

Mi lehet a probléma ilyenkor?

Figyelt kérdés

[link]

17. oldalon lévő feladatot akarom megírni.


[link] így néz ki most, a rendezés még hiányzik belőle, de nem is az a bajom, mostani randomizálás szerint olyan eredményeket kapok, azok olyanok, hogy tizedmásodperc már mindenhol 0. Perc, másodperc még oké, ha átírom a randomizálást

t[j,i]:=(random(4100)+6000)/100; -ra akkor ugye jelez, hogy nem jó az adattípus, mert ez törtet eredményez. ezt a hibaüzenete kapom:

race.pas(20,11) Error: Incompatible types: got "Extended" expected "LongInt"

a kurzor pedig az egyenlőség jel utánra ugrik. a hibaüzenet nem azt jelenti, hogy LongInt szükségeltetik Extended helyett? ez így fura, mert LongInt alapból. Na nemfontos, átírom a t tömb-öt Extended-re, akkor ez a sor hibádzik.

sum[i]:=sum[i]+t[i,j];

hibaüzenet:

race.pas(37,17) Error: Incompatible types: got "Extended" expected "LongInt"

és a kurzor a + on van, ezek szerint nem lehet hozzáadni, igen mert a sum tömb nem kezel törtet, ha átírom azt, extended-re akkor meg megint más hibádzik.


Ez mindig így van és nem értem miért.. mert most már ott tartok, hogy minden változóm kezeli a törtet, mégis baj van, miért ??


Köszönöm szépen annak aki elolvassa és segít nekem. :)


2011. máj. 6. 20:35
 1/6 ejbenjaro ***** válasza:

A hibaüzenet (Error: Incompatible types: got "Extended" expected "LongInt") azt jelenti, h nem kompatiblis típus, Extended típust kapott és Longint-et várt. Tehát Longint-hez nem adhatsz hozzá egy extended értéket, illetve longint-ben nem írhatod egy osztás eredményét csak simán, mindenféle átalakítás nélkül.

A tizedmásodperceid pedig azért nullák, mert a random a nálad alkalmazott megoldásban egész értéket generál, ha Kicseréled erre ( t[j,i]:=random(40)+59+random; ) és a t tömböd nem longint típusú lesz, hanem mondjuk single, vagy extended, akkor lesz tized és századmásodperced is.

2011. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ejbenjaro ***** válasza:

Vess egy pillantást erre: [link]

Azt hiszem, jól működik. Nincsen benne típus keveredés, meg semmi ilyesmi. Free Pascal alatt lett tesztelve.

2011. máj. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

megelégeltem, újraírtam az egészet.

[link]

a kommentek pascal idióta kódolása miatt olyanok. Tényleg, van erre valamiféle megoldás? Hogy pl egy mezei jegyzettömb is szépen jelenítse meg az ékezetes karaktereket is? Gondolom pascalban kell átállítani a kódolást, van erre lehetőség ?

2011. máj. 7. 23:58
 4/6 A kérdező kommentje:

Most olvasom a tied, valóban, hülyeség az új verzióm is, mert egyszerűbb az összidőt rendezni, majd a kiíratásnál osztogatni stb. Érettségin minden rohadt perc számít :S:D


köszi.

2011. máj. 8. 01:23
 5/6 ejbenjaro ***** válasza:

Szia, az első két hozzászóló, vagyok :).


"Tényleg, van erre valamiféle megoldás? Hogy pl egy mezei jegyzettömb is szépen jelenítse meg az ékezetes karaktereket is? Gondolom pascalban kell átállítani a kódolást, van erre lehetőség ?"


Ez a hiba abból adódik, hogy windowson a grafikus felület és a karakteres felület eltérő karakterkódolást használ. A legegyszerűbb megoldás, ha nem használsz ékezeteket, vagy nem a Pascal gyári IDE-jét használod (bár így programod által kiírt szövegeknél fog jelentkezni a probléma, ha kiírás előtt nem alakítod át őket).

2011. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi, tehát akkor jobb inkább arra ügyelni, hogy ékezet nélküli legyen. :)
2011. máj. 8. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!