Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékprogram fejlesztése?

Játékprogram fejlesztése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elkezdtem tanulni a "Tanuljuk meg a C++ nyelvet 24 óra alatt" című könyvet. Játékprogramokat (3D) szeretnék majd írni. Viszont ehhez kérném a véleményeteket, hogy milyen könyveket ajánlotok, ami az alapoktól elvezet ahhoz, hogy 3D-s játékokat tudjak írni. Válaszotokat előre is köszönöm!
2011. ápr. 28. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

egyedül nehezen.

először is kell egy grafikus motor ami kezeli (programozás, ide jó a c++), és rengeteg 3d modell amit beleraksz (modellezés, itt semmit se ér a c++). nem véletlen, hogy specializálódnak az infósok is, mert egyedül egy élet mire minden oldalt egyáltalán használható szinten megtanulsz, nemhogy még alkoss is vmit. szal döntsd el, melyik része érdekel, és a felé fejlődj

2011. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KMartin4 válasza:
Nos én ehhez inkább egy erre írt programot szednék le... Szívesen ajánlanám a Game Maker 8-at, mert vegyes programozási nyelvet használ, meg van normális 3D grafikája, de sajnos nem lehet modellt csinálni vele, ahoz már komolyabb progi kéne, amik viszont általában fizetősek.
2011. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül valószínűleg nem fogsz majd tudni hiperszuper grafikájú 3D-s játékot írni.

Ha megtanultad a C++-t, utána nem árt majd ha megtanulod az OpenGL api-t, vagy DirectX-et.

Vagy esetleg megnézhetnéd az XNA framework-öt is C#-hoz.

3D modellező program például a Autodesk 3DS Max, ami fizetős, vagy a Blender, ami ingyenes.

Képszerkesztőnek ott az Adobe Photoshop, ami fizetős, vagy a Gimp, ami ingyenes.

2011. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából én sem arra gondoltam, hogy majd hiper-szuper játékokat fogok írni :).

És milyen (lehetőleg magyar nyelvű) forrásokat ajánlotok amikből megtudom tanulni mindezt? Most konkrétan könyvekre gondolok, de ha tudtok jobbat arra is kíváncsi vagyok :).

2011. máj. 1. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!