Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP idézőjel probléma, segítesz?

PHP idézőjel probléma, segítesz?

Figyelt kérdés

A gondom az, hogy van egy index.php weboldal, amivel készítek egy masik.php fájlt és abba belepakolom az index.php-ban megadott tartalmakat.

Az index.php-ban megadott tartalmak html kódokból + (php, de ezzel most ne foglalkozunk) állnak, amiben minden idéző jel elé rakok 1 (per) \ jelet, hogy az idéző jelet átadja a masik.php weblapnak.

A problémám ott bukkan fel, hogy úgy kellene megcsinálni, hogy a masik.php weboldalon is a html kódban minden idézőjel elé kerüljön egy \ jel.

Ezt hogyan tudnám elérni?


2011. ápr. 28. 00:09
 1/10 anonim válasza:

prog.hu -t ha ismered, szerintem ezt inkább ott lenne célszerű feltenni, mint tudástár kérdést. :)

Ott biztosan válaszolnak rá, még előbb is.

2011. ápr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

..

print("asdfghjk\"asd\"");

..


???

2011. ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy php-s de tippelnék: \\\" ha ez a kérdés. márha, \ jelet úgy csinálsz hogy \\
2011. ápr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. ismerem, csak nem vok regelve ott, de beregelek.

2. megprobálom zárójellel, mert anélkül csináltam a printet.

3. azokat a verziókat elsőként probáltam meg, nem fut le.

2011. ápr. 28. 00:43
 5/10 A kérdező kommentje:
3. \\\ nem is rossz ötlet, bár én úgy gondoltam, hogy úgy csinálok \-t ha \\. 3-ra még nem is gondoltam, de most megprob.
2011. ápr. 28. 00:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nem jó, de nagyon sokat segített. :D megkaptam az átadott oldalra az idézőjelek elé a \-jelet, a többi az én dolgom. :) Köszi a válaszolóknak. :)
2011. ápr. 28. 00:56
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, sikerült megírnom tökéletesen az elképzeléseim szerint. :]
2011. ápr. 28. 01:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Továbbá a CHR(34) is sokszor bejön az idézőjel helyett ilyen esetekben. Mi van, ha CHR(92)+CHR(34)-et adsz át? Nem tudom a PHP nevét a chr-nek, ez csak általános programozási tapasztalat.
2011. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BazsiBácsi ***** válasza:
Idézőjel helyett írd az alábbit: "
2011. ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BazsiBácsi ***** válasza:

Na gyik bekever. szal szóközök nélkül:

& q u o t ;

2011. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!